Genomar – Kup auto Wypożycz auto Sprzedaj auto

KUP Pojazd

Kupuj sprawdzone i bezpieczne samochody

Wynajmij pojazd

Wynajmij pojazd dla swoich potrzeb

Sprzedaj Pojazd

Sprzedaj swój samochód w rozsądnej cenie

Auto z instalacją gazową – wady i zalety

Auto z instalacją gazową – wady i zalety Najlepsze samochody osobowe to te zasilane gazem – przynajmniej tak myśli większość…
Strona główna » Auto z instalacją gazową – wady i zalety

Auto z instalacją gazową – wady i zalety

Najlepsze samochody osobowe to te zasilane gazem – przynajmniej tak myśli większość Polaków. Pojazdy napędzane LPG są bez wątpienia tańsze w użytkowaniu. Cena jednego litra jest obecnie ponad dwukrotnie niższa, niż wydatki związane z użytkowaniem benzyny i diesla. Czy to rozwiązanie ma jednak jakieś wady? O czym warto pamiętać decydując się na zakup auta z gazem?

Najlepsze samochody osobowe to te zasilanie LPG

Skrót LPG możemy rozwinąć jako Liquified Petroleum Gas, czyli przekładając na język polski – płynny gaz naftowy. Jest on mieszaniną propanu i butanu. Gaz używany w pojazdach nabywanych w transakcji kupna-sprzedaży autobusów szkolnych lub samochodów osobowych jest łatwopalny i ma właściwości znieczulające. Z punktu widzenia użytkownika instalacji gazowej kluczowa jest jego neutralność w kontakcie ze stalą. Paliwo można bezpiecznie nalewać do baku, gdyż nie skutkuje powstaniem korozji. Dzięki temu prawidłowe użytkowanie LPG nie generuje dodatkowych zagrożeń dla pasażerów.

Najlepsze ceny samochodów osobowych – jak działa instalacja gazowa?

Pojazd z instalacją gazową nabywany w transakcji kupna-sprzedaży autobusów szkolnych lub samochodów osobowych można bezproblemowo zatankować na większości stacji benzynowych w Polsce. Wystarczy na widocznym z ulicy cenniku wyszukać napis LPG. Sam proces nalewania gazu jest podobny do tego związanego z benzyną. LPG w stanie ciekłym zostaje poddane ciśnieniu i przechodzi przez wielozawór do reduktora. To tam zmienia stan skupienia na gazowy. W dalszej kolejności przez dyszę mieszalnika trafia do cylindra i ostatecznie do komory silnika wyposażonej w elektrozawór. Przeciętna instalacja gazowa składa się zatem z następujących elementów:

 • zbiornika LPG, 
 • osprzętu zbiornika, 
 • elektromagnetycznego zaworu odcinającego, 
 • reduktora,
 • regulatora przepływu, 
 • wlewu paliwa.

Najlepsze ceny samochodów osobowych – zalety pojazdów z instalacją gazową

Pojazd nabywany w transakcji kupna-sprzedaży autobusów szkolnych lub samochodów osobowych jest sporym wydatkiem. Oprócz ceny zapisanej w umowie przeniesienia praw własności, do kosztów należy także doliczyć ubezpieczenia OC, AC i NNW, opłaty administracyjne, serwis i ewentualne naprawy. Później dochodzą też wydatki związane z eksploatacją. W dobie dramatycznie rosnącej inflacji, kierowcy coraz częściej zwracają uwagę na optymalizację swojego budżetu. Może ona polegać między innymi na wykorzystaniu auta z gazem. Do innych zalet kupna pojazdu z LPG należą:

 • Walory ekologiczne – gaz przy spalaniu nie emituje toksycznych zanieczyszczeń, które negatywnie wpływają na środowisko, bioróżnorodność i jakość życia mieszkańców.
 • Wydłużenie żywotności pojazdu – LPG nie wpływa na korozję stali.
 • Cicha jazda – najlepsze samochody osobowe z gazem emitują mniejszy hałas. Cicha jazda zdecydowanie poprawia komfort jazdy.
 • Dostępna alternatywa – nie ma żadnego problemu, aby w dowolnym momencie przełączyć zasilanie LPG na benzynę. W ten sposób nawet przy usterce, można użytkować pojazd.
 • Koszt montażu – wydatki związane z założeniem instalacji gazowej są różne. W zależności od marki pojazdu mogą wynosić od kilku, do nawet około dziesięciu tysięcy złotych. Praktycznie zawsze zwracają się już w drugim roku intensywnego użytkowania.
 • Trwałość – instalacje gazowe działają minimum dziesięć lat. To praktycznie zawsze pokrywa się z żywotnością samego auta.

Najlepsze ceny samochodów osobowych – wady pojazdów z instalacją gazową

Montaż gazu w samochodzie to nie tylko korzyści. Decydując się na zakup pojazdu z LPG warto zdawać sobie sprawę z pewnych ograniczeń i wad takiego rozwiązania. Należą do nich:

 • Dodatkowe opłaty – pierwsze koszty pojawiają się już przy zgłaszaniu faktu montażu instalacji gazowej do Wydziału Komunikacji. Takie informacje należy także przekazać do ubezpieczyciela, który z pewnością podniesie nam wysokość składki OC. 
 • Droższe przeglądy – standardowo za badanie techniczne pojazdu płacimy 99 złotych. Samochód działający na LPG wymaga wykonania dodatkowych czynności podczas przeglądu, tym samym jest on droższy o kilkadziesiąt złotych.
 • Wyższa awaryjność – samo użytkowanie gazu w samochodzie nie powoduje jego wyższej awaryjności. Niestety instalacja gazowa i powiązany z nią układ zapłonowy i ssący mają prawo co jakiś czas się uszkodzić. Tym samym użytkownik zapłaci dodatkowe pieniądze za naprawę.
 • Ograniczenia parkingowe – nawet najlepsze samochody osobowe z gazem nie mogą być parkowane na parkingach i garażach podziemnych.
 • Ograniczenie miejsca w bagażniku – w nowszych modelach samochodów butlę do napełniania gazu montuje się w bagażniku. To znacząco ogranicza dostępne miejsce.
 • Częste tankowanie – jeśli chcemy jeździć wyłącznie na gazie, musimy przygotować się na częstsze tankowanie. Standardowa pojemność butli to około 40 litrów. Dodatkowo samochód zużywa nieznacznie więcej gazu niż benzyny.

Sprzedaż autobusów szkolnych – podsumowanie

Samochody z instalacją gazową są obecnie poszukiwane na rynku. Niższe koszty użytkowania połączone z walorami ekologicznymi decydują o atrakcyjności dla instalatorów. Gdzie znaleźć wymarzone cztery kółka zasilane LPG? Jednym z pomysłów będzie odwiedzenie skupu Genomar w Warszawie. Firma oferuje różnorodne pojazdy – od autokarów, przez busy, ciągniki, aż na samochodach osobowych kończąc, w rozsądnych cenach. Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu.

Pozostałe poradniki

Poradniki, którymi również możesz być zaintersowany…

Giełda pojazdów Warszawa

Genomar zaskoczy Cię korzystnymi, niedostępnymi w innych miejscach warunkami zakupu samochodów osobowych i innych pojazdów. Decydując się na współpracę z nami sięgasz nie tylko po komfort, ale też oszczędności!

Interesuje Cię zakup samochodu osobowego czy innego pojazdu na rodzinny wypad w góry? Przyjechałeś do Warszawy (stolicy Polski) i chciałbyś ją zwiedzić w luksusowych warunkach? A może potrzebujesz pojazdu w delegację dla pracowników?

Niezależnie od Twoich potrzeb, mamy dla Ciebie samochody osobowe, autokary, busy, a także samochody ciężarowe, które z pewnością spełnią Twoje wymagania. Na naszej internetowej giełdzie pojazdów znajdziesz samochody ekonomiczne, komfortowe i przedewszystkim bezpieczne, którymi z pewnością dojedziesz do celu.

Wyszukaj pojazd

Wyszukaj pojazd dopasowany do Twoich potrzeb. W naszej ofercie posiadamy komfortowe samochody osobowe, autokary, busy, a także samochody ciężarowe, które z pewnością dopasujemy do Twoich potrzeb. W naszej ofercie posiadamy tylko sprawdzone pojazdy renomowanych marek.

Kup pojazd

Wyślij do nas zapytanie za pomocą formularza umieszczonego na każdej stronie pojazdu. Nasz doradca skontaktuje się z Toba w ciągu 24/h i umówimy wizytę w dogodnym dla Ciebie miejscu i terminie byś mógł swobodnie ocenić stan techniczny kupowanego pojazdu i zrobić jazdę próbną (testową).

Finalizacja transakcji

Pewność i bezpieczeństwo transakcji zakupu pojazdu to dla nas priorytet. W naszej firmie nie znajdą Państwo pojazdów o wątpliwym pochodzeniu. Wszystkie sprzedawane pojazdy są weryfikowane przez naszych techników i dopuszczane do sprzedaży tylko po spełnieniu rygorystycznych parametrów jakościowych.

Kupuj tylko sprawdzone pojazdy w Warszawie

Interesuję Cię zakup samochodu, czy innego pojazdu na rodzinny wypad w góry? Genomar zaskoczy Cię korzystnymi i niedostępnymi w innych miejscach warunkami zakupu samochodów osobowych. Decydując się na współpracę z nami sięgasz nie tylko po komfort, ale też oszczędności! Nasze długoletnie doświadczenie, profesjonalizm i wykwalifikowana kadra pozwalają na świadczenie różnorodnych usług.

Giełda samochodów