Genomar – Kup auto Wypożycz auto Sprzedaj auto

KUP Pojazd

Kupuj sprawdzone i bezpieczne samochody

Wynajmij pojazd

Wynajmij pojazd dla swoich potrzeb

Sprzedaj Pojazd

Sprzedaj swój samochód w rozsądnej cenie

Czy warto kupować autokary z dużym przebiegiem?

Czy warto kupować autokary z dużym przebiegiem? „Złom na kołach” – takie określenie na pojazdy z dużym przebiegiem można wielokrotnie…
Strona główna » Czy warto kupować autokary z dużym przebiegiem?

Czy warto kupować autokary z dużym przebiegiem?

„Złom na kołach” – takie określenie na pojazdy z dużym przebiegiem można wielokrotnie usłyszeć w skupie autobusów podmiejskich. Jak się jednak okazuje, właściwie i terminowo serwisowane auta mogą być użytkowane przez bardzo długi okres. W tym artykule rozpatrzymy zalety zakupu używanego busa lub autokaru. Podpowiemy także, na co zwrócić uwagę decydując się na taką transakcję.

Skup autokarów międzymiastowych – przebieg a ryzyko awarii

Jak pokazują dane portali ogłoszeniowych, Polacy najchętniej poszukują używanych samochodów z przebiegiem poniżej 200 tysięcy kilometrów. Pokutuje tu przekonanie, że po przekroczeniu magicznej bariery 300 tysięcy kilometrów, znacząco rośnie ryzyko awarii najdroższych elementów samochodu. W praktyce nie jest to jednak takie proste i oczywiste. Szczególnie w przypadku autokarów, gdzieś liczba pokonywanych kilometrów jest znacząco wyższa. W Toruniu najstarsze modele autokarów miejskich mają przekroczone 1,5 miliona kilometrów i nadal działają. Podobnie wygląda to w wielu innych miejscach naszego kraju. Przy dobrze utrzymanym pojeździe przebieg na poziomie 700 000 kilometrów nie stanowi żadnego zagrożenia dla podzespołów oraz całego auta.

Skup autokarów międzymiastowych – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Przeciętny Polak nabywający samochód osobowy, w pierwszej kolejności określa interesujący go model. Na kolejnych miejscach znajduje się rocznik, przebieg i kolor. Dopiero później weryfikowany jest stan techniczny. Klient nabywający pojazdy w skupie busów szkolnych jest bardziej świadomy. Doskonale wie, że o trwałości i wydajności maszyny wcale nie decydują barwy i roczniki. Jak wygląda hierarchia priorytetów w tym przypadku?

  • Producent.
  • Stan techniczny.
  • Rocznik.
  • Przebieg.

Przywiązanie do marki zawsze jest w cenie. Może chodzić o zwykłe zaufanie, ale najczęściej kluczowa jest znajomość konkretnych rozwiązań oraz dostępność podzespołów. W dalszej kolejności liczy się stan techniczny busa. To z niego można wyliczyć, ile faktycznie kilometrów będziemy jeszcze w stanie przejechać. Na co dokładnie zwracają uwagę nabywcy korzystający z usług skupu autokarów międzymiastowych?

Skup autobusów podmiejskich – skrzynia biegów

Wymiana skrzyni biegów to spory koszt dla właściciela autokaru. Z tego powodu nabywcy korzystający z usług skupu busów szkolnych dokładnie weryfikują jej stan. Teoretycznie nie zużywa się ona za szybko. W praktyce mogło się zdarzyć, że poprzedni użytkownik nie pamiętał o regularnej wymianie oleju, albo zbyt dynamicznie zmieniał biegi, co znacząco skróciło żywotność synchronizatorów. Sprawdzenie przejrzystości oleju w skrzyni to ważny element procesu zakupu autokaru.

Skup autobusów podmiejskich – korozja

Właściciele firm korzystających z usług skupu busów szkolnych sprawdzają także stan nadwozia i podwozia. Pojawienie się korozji jest efektem piaskowania i innych mechanicznych uszkodzeń lakieru oraz powłok ochronnych na  pasie przednim, nadkolach i progach, podwoziu, ramach pomocniczych zawieszenia i silniku czy śrubach zawieszenia. Koszty napraw są w tym wypadku bardzo wysokie – liczone w tysiącach złotych. Korozja nawet na młodych rocznikach prawie zawsze zbija drastycznie cenę pojazdu.

Skup autobusów podmiejskich – elektronika

Elektronika ma prawo ulec awarii. Żadna maszyna, urządzenie czy sprzęt nie działa wiecznie. Im starszy autokar, tym ryzyko uszkodzenia układu elektroniki wzrasta. Niektóre problemy wynikają z niedociągnięć konstrukcyjnych (na przykład usterki w wyniku zalania modułów elektronicznych umieszczonych we wnęce bagażnika), inne są efektem zjawiska pikselizacji wyświetlaczy lub zaśniedzeń styków. Najtrudniejsza jest jednak walka z defektami, które są pokłosiem ‘oszczędnej’ i niefachowej naprawy powypadkowej. To ich kupujący wystrzegają się najbardziej.

Skup autokarów międzymiastowych – elementy wykończeniowe

To ten elementem oprzyrządowania pojazdu nabywanego ze skupu busów szkolnych, który stosunkowo najłatwiej zidentyfikować. Kierownica, lewarek skrzyni biegów, klamki, uchwyty dźwigowe, pióra wycieraczek, fotele, oparcia czy pokrętła do sterowania wentylacji – to one zdradzają rzeczywisty stan i przebieg auta. Delikatne otarcia czy ślady zużycia są sprawą normalną. Jeśli jednak degradacja poszła za daleko, trzeba poważnie rozważyć czy dany pojazd jest nam pisany. W przypadku widocznych śladów użytkowania na części z urządzeń, warto także rozważyć zakup i montaż części zamiennych ze szrotu.

Skup autokarów międzymiastowych – awarie silników

Awarii silnika boi się każdy kierowca. Niezależnie czy mówimy tu o samochodzie osobowym, czy o busie turystycznym realizującym usługi na terenie województwa mazowieckiego. Wraz z rozwojem technologii zmienia się podejście producentów do konstrukcji serca auta. W celu minimalizacji zużycia paliwa stosuje się cieńsze pierścienie tłokowe i jednorzędowe łańcuchy rozrządu. Tak przygotowane konfiguracje potrafią wykazywać oznaki zużycia znacznie wcześniej niż starsze modele. Hałas łańcucha rozrządu czy nadmierne spalanie oleju to sygnały, które wnikliwe sprawdzają klienci skupu autobusów podmiejskich.

Skup busów szkolnych – podsumowanie

Klienci odwiedzający skup autokarów międzymiastowych chcą nabyć pojazd w dobrym stanie technicznym. W swoich planach zakupowych określają konkretne parametry auta, które odpowiadają ich preferencjom. Jednym z nich jest przebieg. W przypadku autobusu przeznaczonego na cele realizacji usług transportu miejskiego, podmiejskiego czy szkolnego, granica przebiegu jest elastyczna i znacząco wyższa niż ta dla samochodów osobowych. Dużo ważniejszy od wskazania licznika jest ogólny stan techniczny maszyny. Z tego powodu świadomy klient skupu busów szkolnych dokładnie weryfikuje jakość elementów wykończeniowych, silnika czy elektroniki.

Jeśli szukamy pojazdu renomowanej marki (Setra, Mercedes-Benz, Irisbus, Man, iveco, Bova, VDL NEW Futura, VDL, VDL Bova, Neoplan, Renault, Solaris, Temsa, Otokar, Van Hool, Volvo) warto sprawdzić ofertę Genomar. Skup oferuje najniższe ceny autobusów, obsługuje klientów z Warszawa, województwa mazowieckiego i pozostałej części kraju, dba o sprawność swoich pojazdów.

Pozostałe poradniki

Poradniki, którymi również możesz być zaintersowany…

Giełda pojazdów Warszawa

Genomar zaskoczy Cię korzystnymi, niedostępnymi w innych miejscach warunkami zakupu samochodów osobowych i innych pojazdów. Decydując się na współpracę z nami sięgasz nie tylko po komfort, ale też oszczędności!

Interesuje Cię zakup samochodu osobowego czy innego pojazdu na rodzinny wypad w góry? Przyjechałeś do Warszawy (stolicy Polski) i chciałbyś ją zwiedzić w luksusowych warunkach? A może potrzebujesz pojazdu w delegację dla pracowników?

Niezależnie od Twoich potrzeb, mamy dla Ciebie samochody osobowe, autokary, busy, a także samochody ciężarowe, które z pewnością spełnią Twoje wymagania. Na naszej internetowej giełdzie pojazdów znajdziesz samochody ekonomiczne, komfortowe i przedewszystkim bezpieczne, którymi z pewnością dojedziesz do celu.

Wyszukaj pojazd

Wyszukaj pojazd dopasowany do Twoich potrzeb. W naszej ofercie posiadamy komfortowe samochody osobowe, autokary, busy, a także samochody ciężarowe, które z pewnością dopasujemy do Twoich potrzeb. W naszej ofercie posiadamy tylko sprawdzone pojazdy renomowanych marek.

Kup pojazd

Wyślij do nas zapytanie za pomocą formularza umieszczonego na każdej stronie pojazdu. Nasz doradca skontaktuje się z Toba w ciągu 24/h i umówimy wizytę w dogodnym dla Ciebie miejscu i terminie byś mógł swobodnie ocenić stan techniczny kupowanego pojazdu i zrobić jazdę próbną (testową).

Finalizacja transakcji

Pewność i bezpieczeństwo transakcji zakupu pojazdu to dla nas priorytet. W naszej firmie nie znajdą Państwo pojazdów o wątpliwym pochodzeniu. Wszystkie sprzedawane pojazdy są weryfikowane przez naszych techników i dopuszczane do sprzedaży tylko po spełnieniu rygorystycznych parametrów jakościowych.

Kupuj tylko sprawdzone pojazdy w Warszawie

Interesuję Cię zakup samochodu, czy innego pojazdu na rodzinny wypad w góry? Genomar zaskoczy Cię korzystnymi i niedostępnymi w innych miejscach warunkami zakupu samochodów osobowych. Decydując się na współpracę z nami sięgasz nie tylko po komfort, ale też oszczędności! Nasze długoletnie doświadczenie, profesjonalizm i wykwalifikowana kadra pozwalają na świadczenie różnorodnych usług.

Giełda samochodów