Genomar – Kup auto Wypożycz auto Sprzedaj auto

KUP Pojazd

Kupuj sprawdzone i bezpieczne samochody

Wynajmij pojazd

Wynajmij pojazd dla swoich potrzeb

Sprzedaj Pojazd

Sprzedaj swój samochód w rozsądnej cenie

Gdzie szybko sprzedać używany autobus?

Gdzie szybko sprzedać używany autobus? Według danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów ACEA w Polsce jeździ ponad 126 tysięcy autobusów. Jest…
Strona główna » Gdzie szybko sprzedać używany autobus?

Gdzie szybko sprzedać używany autobus?

Według danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów ACEA w Polsce jeździ ponad 126 tysięcy autobusów. Jest to największa flota, spośród wszystkich krajów europejskich. Równocześnie średni wiek takiego pojazdu to aż 16 lat! Starsze autokary można spotkać jedynie w Rumunii (20,2 lat) oraz Grecji (19 lat). Stosunkowo duży popyt na pojazdy tego typu może sugerować, że sprzedaż używanych autobusów w Warszawie przebiega szybko i bezproblemowo. Tymczasem rzeczywistość jest zupełnie odmienna. Z czego to wynika i jak skutecznie zamienić swoją maszynę na gotówkę?

Skup autobusów używanych w Warszawie – dlaczego tak trudno sprzedać pojazd?

Sprzedaż używanych autobusów w Warszawie może być nieco bardziej skomplikowana niż zwykłego samochodu osobowego. Wynika to z współwystępowania kilku czynników, do których możemy zaliczyć:

 • Wyższą cenę.
 • Trudną do sprecyzowania grupę docelową.
 • Niechęć do inwestowania w pojazdy starsze i znajdujące się w złym stanie technicznym.
 • Chęć dokonywania zakupu na raty.

Kluczowym czynnikiem decydującym o sukcesie transakcji jest dbałość o właściwy wygląd maszyny, o uzupełnienie niezbędnego wyposażenia oraz wybranie właściwego miejsca do przeprowadzenia transakcji.

Sprzedaż używanych autobusów w Warszawie – wystawienie na aukcje

To metoda, od której rozpoczyna praktycznie każdy właściciel. Wystawienie autokaru na sprzedaż z wykorzystaniem platform takich jak OLX i Otomoto nie nastręcza większych problemów. Wystarczy:

 • Założyć bezpłatne konto.
 • Dodać ogłoszenie.
 • Dokładnie opisać pojazd przeznaczony na sprzedaż.
 • Załączyć zdjęcia prezentujące autobus z różnych perspektyw.
 • Zostawić dane teleadresowe.
 • Podać cenę.

A później należy uzbroić się w cierpliwość. Ta forma poszukiwania kupca jest wygodna, bo można ją wykonać z dowolnego miejsca na świecie. Niestety poza ewentualnym zainwestowaniem w promowanie takiego ogłoszenia (np. poprzez wyświetlanie go na pierwszych miejscach w wyszukiwaniu) nie mamy wpływu na to, do kogo ono dotrze. Może się zdarzyć, że telefony rozpoczną się w kilka minut po publikacji, ale bardziej prawdopodobny jest scenariusz, że przez kilka miesięcy będziemy czekać na właściwą ofertę. W międzyczasie obniżymy cenę autobusu o kilkanaście procent, żeby czymś się wyróżnić na tle podobnej oferty.

Zamiast tracić cierpliwość i pieniądze, po początkowym fiasku tej metody, można skorzystać z innego sposobu. Zaleca się marketing bezpośredni lub wizytę w skupie autokarów używanych w Warszawie.

Sprzedaż używanych autobusów w Warszawie – firmy transportowe

Firmy transportowe są często zainteresowane kupnem używanych autobusów. Dzięki ciągłemu rozwojowi i dywersyfikacji prowadzonej działalności poszukują pojazdów do przewozu pracowników. Jeśli zależy nam na szybkiej sprzedaży, warto skontaktować się z firmami transportowymi w swojej okolicy. Można to zrobić poprzez kontakt osobisty, telefoniczny, albo reklamę w social mediach. Odpowiednie sprofilowanie promocji powinno ułatwić dotarcie informacji do osób decyzyjnych, które pod wpływem takiego impulsu mogą wykonać kontakt. Sprzedaż pojazdów bezpośrednio do firm transportowych wymaga podjęcia trudu i może dać mniejsze efekty finansowe niż skorzystanie z usług skupu używanych autokarów w Warszawie.

Sprzedaż używanych autobusów w Warszawie – jednostki publiczne i agencje rządowe

Również jednostki publiczne i agencje rządowe takie jak: straż pożarna, policja i służby ratownicze, poszukują używanych autobusów do zastosowań specjalnych. Podjęcie kontaktu z nimi może zakończyć się pozytywnym sfinalizowaniem transakcji. Warto jednak mieć na względzie, że ta forma ofertowania jest bardziej skomplikowana niż skupienie się na firmach transportowych. Wiąże się to z trudnością w dotarciu do osób decyzyjnych oraz dyscypliną finansów publicznych, jaką są zobligowane przestrzegać agencje rządowe.

Skup autokarów używanych w Warszawie

Innym typem transakcji jest zawarcie umowy ze skupem autobusów używanych w Warszawie. W tym wypadku nie musimy sami szukać klientów ostatecznych. Tą czynnością zajmie się za nas firma, która:

 • Ma ugruntowaną pozycję na rynku.
 • Wie jak skutecznie promować swoje produkty.
 • Zna potrzeby firm transportowych i potrafi je wykorzystać.
 • Przeprowadzi niezbędne prace, zwiększające wartość maszyny.
 • Ma przestrzeń i zasoby, by bez dodatkowych kosztów magazynować pojazdy międzymiastowe, szkolne czy turystyczne.

To właśnie te argumenty sprawiają, że cena uzyskana w skupie autobusów używanych w Warszawie, wcale nie musi być niższa. Dodatkowym argumentem przemawiającym za taką sprzedażą jest wygoda. Nie trzeba marnować wielu godzin na spotkaniach i rozmowach telefonicznych. Jeden kontakt wystarczy, by otrzymać gotówkę do ręki.

Genomar to renomowany skup autokarów używanych w Warszawie. W ofercie firmy znajdują się pojazdy o różnej charakterystyce i zastosowaniach (ciągniki siodłowe, samochody osobowe, busy czy auta dostawcze). Genomar obsługuje klientów z całej Polski. Nie trzeba osobiście pojawiać się w punkcie. Można także wykonać połączenie telefoniczne lub skorzystać z formularza kontaktowego i na podstawie dokumentów oraz zdjęć uzyskać wstępną wycenę. To najlepsza metoda na szybką sprzedaż autobusu.

Pozostałe poradniki

Poradniki, którymi również możesz być zaintersowany…

Giełda pojazdów Warszawa

Genomar zaskoczy Cię korzystnymi, niedostępnymi w innych miejscach warunkami zakupu samochodów osobowych i innych pojazdów. Decydując się na współpracę z nami sięgasz nie tylko po komfort, ale też oszczędności!

Interesuje Cię zakup samochodu osobowego czy innego pojazdu na rodzinny wypad w góry? Przyjechałeś do Warszawy (stolicy Polski) i chciałbyś ją zwiedzić w luksusowych warunkach? A może potrzebujesz pojazdu w delegację dla pracowników?

Niezależnie od Twoich potrzeb, mamy dla Ciebie samochody osobowe, autokary, busy, a także samochody ciężarowe, które z pewnością spełnią Twoje wymagania. Na naszej internetowej giełdzie pojazdów znajdziesz samochody ekonomiczne, komfortowe i przedewszystkim bezpieczne, którymi z pewnością dojedziesz do celu.

Wyszukaj pojazd

Wyszukaj pojazd dopasowany do Twoich potrzeb. W naszej ofercie posiadamy komfortowe samochody osobowe, autokary, busy, a także samochody ciężarowe, które z pewnością dopasujemy do Twoich potrzeb. W naszej ofercie posiadamy tylko sprawdzone pojazdy renomowanych marek.

Kup pojazd

Wyślij do nas zapytanie za pomocą formularza umieszczonego na każdej stronie pojazdu. Nasz doradca skontaktuje się z Toba w ciągu 24/h i umówimy wizytę w dogodnym dla Ciebie miejscu i terminie byś mógł swobodnie ocenić stan techniczny kupowanego pojazdu i zrobić jazdę próbną (testową).

Finalizacja transakcji

Pewność i bezpieczeństwo transakcji zakupu pojazdu to dla nas priorytet. W naszej firmie nie znajdą Państwo pojazdów o wątpliwym pochodzeniu. Wszystkie sprzedawane pojazdy są weryfikowane przez naszych techników i dopuszczane do sprzedaży tylko po spełnieniu rygorystycznych parametrów jakościowych.

Kupuj tylko sprawdzone pojazdy w Warszawie

Interesuję Cię zakup samochodu, czy innego pojazdu na rodzinny wypad w góry? Genomar zaskoczy Cię korzystnymi i niedostępnymi w innych miejscach warunkami zakupu samochodów osobowych. Decydując się na współpracę z nami sięgasz nie tylko po komfort, ale też oszczędności! Nasze długoletnie doświadczenie, profesjonalizm i wykwalifikowana kadra pozwalają na świadczenie różnorodnych usług.

Giełda samochodów