Genomar – Kup auto Wypożycz auto Sprzedaj auto

KUP Pojazd

Kupuj sprawdzone i bezpieczne samochody

Wynajmij pojazd

Wynajmij pojazd dla swoich potrzeb

Sprzedaj Pojazd

Sprzedaj swój samochód w rozsądnej cenie

Gdzie szybko sprzedać używany samochód ciężarowy?

Gdzie szybko sprzedać używany samochód ciężarowy? Sprzedaż używanego samochodu ciężarowego w Warszawie może być trudnym zadaniem, zwłaszcza gdy zależy nam…
Strona główna » Gdzie szybko sprzedać używany samochód ciężarowy?

Gdzie szybko sprzedać używany samochód ciężarowy?

Sprzedaż używanego samochodu ciężarowego w Warszawie może być trudnym zadaniem, zwłaszcza gdy zależy nam na szybkiej transakcji. O ile w przypadku aut osobowych rynek jest bardzo chłonny, o tyle zakup większego pojazdu wiąże się z pokaźną inwestycją. Tym samym podaż zazwyczaj przekracza zgłaszany popyt. Poszukiwanie kupca, który zapłaci wymaganą kwotę, może trwać nawet kilka miesięcy. W tym artykule przedstawimy kilka sprawdzonych sposobów na skuteczną sprzedaż samochodu ciężarowego w Warszawie lub innym mieście Polski.

Sprzedaż używanych ciężarówek w Warszawie – aukcje internetowe

Jednym z najprostszych sposobów na szybką sprzedaż używanego samochodu ciężarowego w Warszawie jest wystawienie go na aukcjach internetowych. W Polsce popularnymi serwisami tego typu są platformy Allegro, OLX czy Otomoto. Do poprawnego wykonania czynności wystarczy utworzyć konto i dodać ogłoszenie, w którym:

 • Określa się podstawowe parametry pojazdu (przebieg, rok, model, wyposażenie itd.).
 • Dodaje się zdjęcia.
 • Przedstawia się dane kontaktowe.
 • Proponuje się cenę.

W tym kontekście warto zadbać, aby zamieszczone informacje były jak najkompletniejsze, obrazowały faktyczny stan auta i by załączone zdjęcia były wyraźne. Właściwa ekspozycja i ukazanie całej ciężarówki z różnych perspektyw pozwala oszczędzić czas na rozmowach telefonicznych i spotkaniach.

Zaletami tej formy sprzedaży ciężarówek w Warszawie jest:

 • Możliwość dyktowania własnej ceny.
 • Dotarcie do szerokiego grona odbiorców.

Wśród wad można wyróżnić:

 • Liczne rozmowy, negocjacje i spotkania – strata czasu.
 • Dużą konkurencję.
 • Konieczność zapłaty za wystawienie i promowanie ogłoszenia, a także za dokonanie transakcji.
 • Obowiązek sporządzenia dobrych zdjęć i opisu.
 • Konieczność wykonania wszelkich formalności.
 • Podpisanie umowy z nierzetelnym klientem.

Sprzedaż używanych ciężarówek w Warszawie – social media

Alternatywą dla serwisów aukcyjnych oraz dobrego skupu używanych samochodów ciężarowych w Warszawie jest wykorzystanie nowoczesnych narzędzi internetowych. Mowa tu przede wszystkim o social mediach takich jak Facebook czy LinkedIn. Dostępne na nich narzędzia promocyjne pozwalają opracować skuteczną reklamę, sprecyzować grupę docelową, określić zasięg geograficzny (który wcale nie musi ograniczać się do stolicy czy województwa mazowieckiego). Ich użycie jest odejściem od modelu ofertowania pasywnego (w którym to gotowe ogłoszenie czeka na zainteresowanie) do promowania czynnego (gdy informacja dociera nawet do osób, które w danym momencie nie szukały propozycji zakupu ciężarówki). Z tego względu użycie social mediów może być bardziej pożądane.

Skuteczność kampanii internetowych jest uzależniona od umiejętności opracowania efektywnego ogłoszenia oraz precyzyjnego doboru grupy docelowej. Przykładowo określenie jej jako wszystkich mieszkańców Warszawy nie ma większego sensu. Osoby korzystające z Facebooka głównie dla celów hobbystycznych (sport, macierzyństwo, muzyka itd.) prawdopodobnie nie będą zainteresowanie zakupem nowego samochodu. Dużo lepszym pomysłem jest zawężenie listy potencjalnych klientów do tych użytkowników, którzy mają własne firmy transportowe, należą do społeczności spedycyjnych, reagują na posty producentów pojazdów ciężarowych. W ten sposób cała operacja będzie nie tylko skuteczniejsza, ale też tańsza.

Zaletami tej formy sprzedaży ciężarówek w Warszawie jest:

 • Możliwość dyktowania własnej ceny.
 • Dotarcie do szerokiego grona odbiorców.
 • Szybkie efekty.

Wśród wad można wyróżnić:

 • Liczne rozmowy, negocjacje i spotkania – strata czasu.
 • Dużą konkurencję.
 • Konieczność zapłaty za wystawienie i promowanie ogłoszenia.
 • Ryzyko błędnego określenia grupy docelowej.
 • Obowiązek sporządzenia dobrych zdjęć i opisu.
 • Konieczność wykonania wszelkich formalności.
 • Podpisanie umowy z nierzetelnym klientem.

Dobry skup używanych samochodów ciężarowych

Jeśli zależy nam na szybkiej i bezproblemowej sprzedaży, warto skontaktować się z dobrym skupem używanych samochodów ciężarowych w Warszawie. Wiele z takich miejsc oferuje natychmiastowe wyceny i gotowość do kupna samochodu od ręki. Dokonanie transakcji poprzedzone jest badaniem technicznym wykonanym przez specjalistę, dzięki czemu mamy pewność, że druga strony umowy odpowiednio doceni dodatkowe wyposażenie i wysoki stan podzespołów. Dobry skup używanych samochodów ciężarowych w Warszawie będzie w stanie pomóc przy sporządzeniu umowy, przerejestrowaniu właściciela czy doradzić w sprawach podatkowych.

Zaletami współpracy z dobrym skupem samochodów ciężarowych w Warszawie jest:

 • Otrzymanie konkurencyjnej ceny, która może być nawet wyższa niż ta uzyskana podczas sprzedaży indywidualnych (m.in. brak płat dodatkowych, szacunki dokonywane przez fachowców).
 • Szybka transakcja – gotówka dostępna od ręki.
 • Oszczędność czasu.
 • Możliwość odbioru auta spod domu.
 • Pomoc w załatwieniu formalności.

Wśród wad można wyróżnić:

 • Ryzyko podjęcia współpracy z nierzetelnym partnerem biznesowym.

W celu minimalizacji ryzyka podpisania umowy z firmą, która odracza płatności lub zaniża ceny transakcyjne, warto dokładnie prześledzić opinie. Dobry skup samochodów ciężarowych w Warszawie może pochwalić się rekomendacjami, nie ma negatywnym ocen w sieci, bywa wymieniany na forach branżowych. Jednym z najczęściej polecanych jest firma Genomar, gdzie oprócz standardowych usług, można także wymienić auto lub kupić autobusy, samochody osobowe czy ciągniki siodłowe. W przypadku chęci skorzystania z usług dobrego skupu samochodów ciężarowych w Warszawie zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej oraz kontaktu!

Pozostałe poradniki

Poradniki, którymi również możesz być zaintersowany…

Giełda pojazdów Warszawa

Genomar zaskoczy Cię korzystnymi, niedostępnymi w innych miejscach warunkami zakupu samochodów osobowych i innych pojazdów. Decydując się na współpracę z nami sięgasz nie tylko po komfort, ale też oszczędności!

Interesuje Cię zakup samochodu osobowego czy innego pojazdu na rodzinny wypad w góry? Przyjechałeś do Warszawy (stolicy Polski) i chciałbyś ją zwiedzić w luksusowych warunkach? A może potrzebujesz pojazdu w delegację dla pracowników?

Niezależnie od Twoich potrzeb, mamy dla Ciebie samochody osobowe, autokary, busy, a także samochody ciężarowe, które z pewnością spełnią Twoje wymagania. Na naszej internetowej giełdzie pojazdów znajdziesz samochody ekonomiczne, komfortowe i przedewszystkim bezpieczne, którymi z pewnością dojedziesz do celu.

Wyszukaj pojazd

Wyszukaj pojazd dopasowany do Twoich potrzeb. W naszej ofercie posiadamy komfortowe samochody osobowe, autokary, busy, a także samochody ciężarowe, które z pewnością dopasujemy do Twoich potrzeb. W naszej ofercie posiadamy tylko sprawdzone pojazdy renomowanych marek.

Kup pojazd

Wyślij do nas zapytanie za pomocą formularza umieszczonego na każdej stronie pojazdu. Nasz doradca skontaktuje się z Toba w ciągu 24/h i umówimy wizytę w dogodnym dla Ciebie miejscu i terminie byś mógł swobodnie ocenić stan techniczny kupowanego pojazdu i zrobić jazdę próbną (testową).

Finalizacja transakcji

Pewność i bezpieczeństwo transakcji zakupu pojazdu to dla nas priorytet. W naszej firmie nie znajdą Państwo pojazdów o wątpliwym pochodzeniu. Wszystkie sprzedawane pojazdy są weryfikowane przez naszych techników i dopuszczane do sprzedaży tylko po spełnieniu rygorystycznych parametrów jakościowych.

Kupuj tylko sprawdzone pojazdy w Warszawie

Interesuję Cię zakup samochodu, czy innego pojazdu na rodzinny wypad w góry? Genomar zaskoczy Cię korzystnymi i niedostępnymi w innych miejscach warunkami zakupu samochodów osobowych. Decydując się na współpracę z nami sięgasz nie tylko po komfort, ale też oszczędności! Nasze długoletnie doświadczenie, profesjonalizm i wykwalifikowana kadra pozwalają na świadczenie różnorodnych usług.

Giełda samochodów