Genomar – Kup auto Wypożycz auto Sprzedaj auto

KUP Pojazd

Kupuj sprawdzone i bezpieczne samochody

Wynajmij pojazd

Wynajmij pojazd dla swoich potrzeb

Sprzedaj Pojazd

Sprzedaj swój samochód w rozsądnej cenie

Jak przygotować busa do sprzedaży?

Jak przygotować busa do sprzedaży? Podaż nowych aut stoi w martwym punkcie, a jednocześnie rośnie popyt na rynku wtórnym. Ma…
Strona główna » Jak przygotować busa do sprzedaży?

Jak przygotować busa do sprzedaży?

Podaż nowych aut stoi w martwym punkcie, a jednocześnie rośnie popyt na rynku wtórnym. Ma to bezpośrednie przełożenie na ceny, zwiększające się w tempie wyższym niż poziom inflacji. To zdecydowanie dobry moment na sprzedaż busów turystycznych. Jak jednak przygotować auto dla potencjalnych nabywców? Na co zwrócić uwagę? Gdzie dokonać zyskownej sprzedaży busów szkolnych, turystycznych czy międzymiastowych?

Sprzedaż busów turystycznych – kluczowa jest pełna sprawność pojazdu

Wszyscy słyszeliśmy o problemie z półprzewodnikami i deficycie surowców, takich jak na przykład magnez. Powodują one długoterminowe kolejki oczekujących na nowe samochody, busy i większe auta. Znajdujemy się w momencie, gdy pójście do salonu nie kończy się transakcją. Z tego powodu uwaga firm transportowych przerzuciła się na rynek wtórny. Tu jednak pojawiają się następne dylematy – czy warto nabywać pojazdy wymagające pilnych napraw, gdy rynek części zamiennych i komponentów sprowadzanych z Chin jest niedrożny? Optymalnym rozwiązaniem wydaje się zakup samochodu transportowego, który znajduje się w dobrym stanie technicznym, lub można go szybko do takiego stanu doprowadzić. To właśnie takie modele schodzą najszybciej.

Sprzedaż busów międzymiastowych – zadbaj o auto od zewnątrz!

Hierarchia kontroli pojazdu przez klienta zawsze przebiega podobnie. Jeszcze zanim się z nami skontaktuje, weryfikuje parametry pojazdu (rok produkcji, przebieg, rodzaj silnika, pojemność i inne). W następnej kolejności, już podczas spotkania, sprawdza stan zewnętrzny. Kupujemy zmysłami, w tym wyglądem, dlatego tak ważne jest:

 • Umycie pojazdu.
 • Wypolerowanie lakieru w miejscach ewentualnych przetarć czy zarysowań.
 • Usunięcie wszelkich śladów korozji (można do tego celu wykorzystać odrdzewiacze na bazie kwasu fosforowego).
 • Polerowanie reflektorów.
 • Woskowanie karoserii, nabłyszczanie opon, plastików i uszczelek.
 • Wymiana wycieraczek na nowe, wyższej jakości.
 • Mycie lub regeneracja felg (jeśli te znajdują się w złym stanie).

Wykonanie tych czynności nie będzie kosztować dużo, a pozwoli skutecznie podnieść zarobek ze sprzedaży busów międzymiastowych.

Sprzedaż busów szkolnych – wnętrze także ma znaczenie!

Gdy pojazd przejdzie wstępną weryfikację z zewnątrz, klient kieruje swój wzrok do środka maszyny. Sprzedaż busów turystycznych, szkolnych czy międzymiastowych może wymagać od nas:

 • Odkurzenia wnętrza pojazdu.
 • Opróżnienia schowków, kieszeni w drzwiach i popielniczek.
 • Usunięcia plan i zabrudzeń z tapicerki.
 • Naprawienia niewielkich szkód i ubytków.
 • Wymiany nakładek na pedałach i dźwigni zmiany biegów.
 • Czyszczenia elementów plastikowych i pokrycia ich półmatowym środkiem do konserwacji.
 • Zadbania o sprawność techniczną, w szczególności o brak zapalenia się którejkolwiek z kontrolek sygnalizujących problemy pojazdu.

W zakresie czynności wykonywanych pod maską kluczowe mogą się okazać:

 • Czyszczenie silnika. Po myciu, powierzchnię należy zabezpieczyć środkiem do konserwacji.
 • Zawodowy handlarz wie, że tak samo źle działa wnętrze zabrudzone, jak i nadmiernie wypolerowane. Standardową praktyką jest w tym wypadku posypanie urządzeń garstką kurzu już po jego umyciu.
 • Upewnienie się, że nie znajdują się tam takie elementy jak: druty, taśmy klejące czy nity. Należy używać oryginalnych części.
 • Uzupełnienie płynów wysokiej jakości.

Tak przygotowane auto można przeznaczyć na sprzedaż busów międzymiastowych. Tę wykonujemy samodzielnie lub z udziałem skupu.

Sprzedaż busów szkolnych – jak zrobić to samemu?

Samodzielna sprzedaż busów turystycznych, szkolnych i międzymiastowych nie należy do najprostszych. Zanim jednak zderzymy się z dziesiątkami telefonów, setkami pytań i wieloma umówionymi spotkaniami, na których inwestor ostatecznie się nie pojawia, należy przygotować dobre ogłoszenie. Muszą się w nim znaleźć takie informacje jak:

 • Rok produkcji.
 • Przebieg.
 • Typ silnika.
 • Rodzaj paliwa.
 • Pojemność.
 • Stan techniczny.
 • Lokalizacja.

Dodatkowo zalecane jest opatrzenie ogłoszenia zdjęciami. Powinny być one wykonane z należytą starannością. Warto zadbać o odpowiednie kadrowanie i tło, które podniosą atrakcyjność przedmiotu sprzedaży. Wszystko ma być czytelne i ładne.

Sprzedaż busów turystycznych – można tez udać się do skupu

Jeśli wykonanie profesjonalnego opisu i fotografii przerasta nasze możliwości, albo mamy już dość telefonów z propozycjami zakupu daleko poniżej naszej wyceny, przyszedł czas na udanie się do skupu pojazdów. Sprzedaż busów szkolnych, międzymiastowych i turystycznych oddajemy w tym wypadku w ręce specjalistów. W jaki sposób będą nam w stanie pomóc?

 • Zadbają o odpowiedni wygląd auta.
 • Dokonają niezbędnych napraw.
 • Przygotują kartę pojazdu.
 • Dotrą swoimi kanałami marketingu do szerszego grona klientów.

To wszystko sprawi, że cena autokaru wzrośnie, a tym samym i nasz zarobek nie będzie różnił się znacząco, od kwoty proponowanej pierwotnie. Współpraca ze skupem aut pozwala także na ograniczenie wszelkich formalności – przedstawiciel zadba o przygotowanie umów i innych dokumentów. Znacznie spadnie także czas sprzedaży.

Gdzie szukać wiarygodnego skupu w Warszawie? Bardzo dobre opinie zbiera firma Genomar, w której można dokonać sprzedaży busów międzymiastowych, podmiejskich, szkolnych i innych. Punkt przyjmuje pojazdy takich marek jak: Setra, Mercedes-Benz, Irisbus, Man, iveco, Bova, VDL NEW Futura, VDL, VDL Bova, Neoplan, Renault, Solaris, Temsa, Otokar, Van Hool, Volvo. Więcej informacji można uzyskać tutaj.

Pozostałe poradniki

Poradniki, którymi również możesz być zaintersowany…

Giełda pojazdów Warszawa

Genomar zaskoczy Cię korzystnymi, niedostępnymi w innych miejscach warunkami zakupu samochodów osobowych i innych pojazdów. Decydując się na współpracę z nami sięgasz nie tylko po komfort, ale też oszczędności!

Interesuje Cię zakup samochodu osobowego czy innego pojazdu na rodzinny wypad w góry? Przyjechałeś do Warszawy (stolicy Polski) i chciałbyś ją zwiedzić w luksusowych warunkach? A może potrzebujesz pojazdu w delegację dla pracowników?

Niezależnie od Twoich potrzeb, mamy dla Ciebie samochody osobowe, autokary, busy, a także samochody ciężarowe, które z pewnością spełnią Twoje wymagania. Na naszej internetowej giełdzie pojazdów znajdziesz samochody ekonomiczne, komfortowe i przedewszystkim bezpieczne, którymi z pewnością dojedziesz do celu.

Wyszukaj pojazd

Wyszukaj pojazd dopasowany do Twoich potrzeb. W naszej ofercie posiadamy komfortowe samochody osobowe, autokary, busy, a także samochody ciężarowe, które z pewnością dopasujemy do Twoich potrzeb. W naszej ofercie posiadamy tylko sprawdzone pojazdy renomowanych marek.

Kup pojazd

Wyślij do nas zapytanie za pomocą formularza umieszczonego na każdej stronie pojazdu. Nasz doradca skontaktuje się z Toba w ciągu 24/h i umówimy wizytę w dogodnym dla Ciebie miejscu i terminie byś mógł swobodnie ocenić stan techniczny kupowanego pojazdu i zrobić jazdę próbną (testową).

Finalizacja transakcji

Pewność i bezpieczeństwo transakcji zakupu pojazdu to dla nas priorytet. W naszej firmie nie znajdą Państwo pojazdów o wątpliwym pochodzeniu. Wszystkie sprzedawane pojazdy są weryfikowane przez naszych techników i dopuszczane do sprzedaży tylko po spełnieniu rygorystycznych parametrów jakościowych.

Kupuj tylko sprawdzone pojazdy w Warszawie

Interesuję Cię zakup samochodu, czy innego pojazdu na rodzinny wypad w góry? Genomar zaskoczy Cię korzystnymi i niedostępnymi w innych miejscach warunkami zakupu samochodów osobowych. Decydując się na współpracę z nami sięgasz nie tylko po komfort, ale też oszczędności! Nasze długoletnie doświadczenie, profesjonalizm i wykwalifikowana kadra pozwalają na świadczenie różnorodnych usług.

Giełda samochodów