Genomar – Kup auto Wypożycz auto Sprzedaj auto

KUP Pojazd

Kupuj sprawdzone i bezpieczne samochody

Wynajmij pojazd

Wynajmij pojazd dla swoich potrzeb

Sprzedaj Pojazd

Sprzedaj swój samochód w rozsądnej cenie

Jakie autokary przyjmie skup?

Jakie autokary przyjmie skup? Rynek transportu drogowego, w tym zwłaszcza przewozów pasażerskich, rozwija się w ostatnich latach bardzo dynamicznie. Wraz…
Strona główna » Jakie autokary przyjmie skup?

Jakie autokary przyjmie skup?

Rynek transportu drogowego, w tym zwłaszcza przewozów pasażerskich, rozwija się w ostatnich latach bardzo dynamicznie. Wraz ze wzrostem zainteresowania podróżami autobusowymi i turystyką, rośnie również zapotrzebowanie na nowe i wygodne pojazdy, spełniające wymagania zarówno przewoźników, jak i ich klientów. Zauważalny jest także trend na modernizację posiadanego taboru, który pozwala sprostać rosnącej konkurencji na rynku.

Naturalną konsekwencją wspomnianych zjawisk jest pojawienie się firm zajmujących się skupem autokarów i busów. W tym artykule postaramy się przyjrzeć bliżej temu tematowi i odpowiedzieć na pytanie: jakie pojazdy przyjmie skup autobusów?

Skup autokarów i busów– czym jest i jak działa?

Skup busów i autokarów to miejsce, gdzie odkupuje się używane pojazdy od właścicieli, którzy z różnych przyczyn nie są już w stanie ich wykorzystać w swojej działalności. Skup autobusów może prowadzić zarówno firma transportowa, która chce zwiększyć swój tabor, jak i firma specjalizująca się w transakcjach kupnasprzedaży używanych pojazdów. W dobie dynamicznego rozwoju usług internetowych rzetelny skup autobusów oferuje swoje działania w przestrzeni fizycznej, ale także poprzez odpowiednie środki komunikacji na odległość.

Dziś chcąc pozbyć się swojego samochodu, nie trzeba już dowozić go do dużego miasta. Osoby z Wałbrzycha, Krapkowic czy Sokółki mogą bez problemu skorzystać z usług skupu busów w Warszawie.

Jakie pojazdy przyjmie skup autokarów i busów?

Tradycyjny skup autobusów przyjmuje pojazdy różnych marek i modeli. W ofercie znajdują się zarówno nowoczesne, klimatyzowane autokary, jak i starsze modele bez takich udogodnień. Właściciele firm zajmujących się skupem busów doskonale znają preferencje swoich klientów, dlatego chętnie dokonują transakcji z udziałem pojazdów międzymiastowych, busów podmiejskich czy autokarów szkolnych. Oferta nowoczesnego skupu autobusów to także:

 • odbiór pojazdów z terenu całego kraju,
 • własny transport (holownik, laweta),
 • rabaty na skup autobusów w ilościach pakietowych,
 • skup autokarów bez OC,
 • skup busów bez prawa do rejestracji.

Czy skup autobusów przyjmuje pojazdy uszkodzone?

Każdy skup autokarów prowadzi własną politykę odkupu i sprzedaży pojazdów. Jedne są zainteresowane wyłącznie pojazdami nowymi. Inne celują w rozwiązania na każdą kieszeń. W Polsce można znaleźć miejsca, takie jak:

 • skup autobusów spalonych,
 • skup autokarów używanych,
 • skup autobusów bez opłat,
 • skup autokarów powypadkowych,
 • skup busów skorodowanych,
 • skup autokarów niekompletnych,
 • skup autobusów zaniedbanych,
 • skup busów niechcianych,
 • skup autokarów starych.

Jeśli posiadają Państwo pojazd do przewożenia osób, niezależnie od jego stanu, można znaleźć przestrzeń, w której znajdzie on swój nowy dom.

Gdzie szukać rzetelnego skupu autobusów?

Znalezienie dobrego skupu autokarów może wymagać pewnej pracy i analiz. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję o tym, z kim podpisać umowę na sprzedaż pojazdu, warto:

 • Wypisać wszystkie skupy autokarów – wbrew pozorom w Polsce nie ma zbyt wielu miejsc, gdzie można sprzedać i kupić pojazd o większych gabarytach. Kilkadziesiąt firm stosunkowo łatwo namierzyć poprzez wyszukiwarkę internetową.
 • Poszukać opinii i referencji – mając listę punktów, można przejść do badania ich jakości. Warto to zrobić poprzez osobisty kontakt z klientami danego skupu busów (np. firmy transportowe z okolicy), lub poprzez badanie wpisów dokonywanych w sieci (google, facebook, portale branżowe i inne).
 • Zweryfikować reputację firmy – dobrą praktyką jest sprawdzanie historii firmy w bazie przedsiębiorców, odwiedzenie strony internetowej oraz profili na portalach społecznościowych. Profesjonalny skup autobusów dba o transparentność swojej działalności, bo nie ma nic do ukrycia.
 • Podjąć kontakt z firmą – zadzwoń lub udaj się do osoby prowadzącej skup autobusów. Podczas rozmowy zapytaj o szczegóły dotyczące usług. Zwróć uwagę na koszt, czas realizacji transakcji, formy płatności i podobne kwestie. Analizuj nie tylko merytorykę odpowiedzi, ale także uprzejmość i pewność głosu.
 • Przyjrzeć się umowie – przed podpisaniem kontraktu ze skupem busów dokładnie przeczytaj wszystkie warunki i upewnij się, że żaden punkt nie budzi Twoich wątpliwości.
 • Zapytaj o usługi dodatkowe – nie każdy skup autokarów w Polsce odbierze pojazd z innego miasta. Część z nich nie ma także specjalistów, którzy rzetelnie wskażą usterki w samochodzie wpływające na ostateczną cenę modelu. Dobry skup busów umożliwia umówienie się na wybrany termin, a nawet wynajem pod różne okazje.

Wszystkie te kroki pomogą znaleźć rzetelny skup autobusów, który zapewni uczciwą i korzystną transakcję.

Genomar – skup autokarów i busów na miarę XXI wieku

Genomar to firma, która łączy w sobie wieloletnie doświadczenie i tradycyjną, uczciwą politykę obsługi klientów, z nowoczesnymi praktykami oraz narzędziami internetowymi. Skup autobusów Genomar ma swoją siedzibę w Warszawie, ale zasięg działania wybiega poza województwo mazowieckie. Chcesz sprzedać samochód osobowy, busa podmiejskiego lub ciągnik siodłowy, który znajduje się na Dolnym Śląsku lub Zachodnim Pomorzu? Nie ma problemu. Skontaktuj się z doradcą Genomar i postępuj zgodnie z jego radami. Otrzymasz rzetelną wycenę, propozycję transportu pojazdu oraz umowę, respektującą prawa i obowiązki obu stron kontraktu.

Pozostałe poradniki

Poradniki, którymi również możesz być zaintersowany…

Giełda pojazdów Warszawa

Genomar zaskoczy Cię korzystnymi, niedostępnymi w innych miejscach warunkami zakupu samochodów osobowych i innych pojazdów. Decydując się na współpracę z nami sięgasz nie tylko po komfort, ale też oszczędności!

Interesuje Cię zakup samochodu osobowego czy innego pojazdu na rodzinny wypad w góry? Przyjechałeś do Warszawy (stolicy Polski) i chciałbyś ją zwiedzić w luksusowych warunkach? A może potrzebujesz pojazdu w delegację dla pracowników?

Niezależnie od Twoich potrzeb, mamy dla Ciebie samochody osobowe, autokary, busy, a także samochody ciężarowe, które z pewnością spełnią Twoje wymagania. Na naszej internetowej giełdzie pojazdów znajdziesz samochody ekonomiczne, komfortowe i przedewszystkim bezpieczne, którymi z pewnością dojedziesz do celu.

Wyszukaj pojazd

Wyszukaj pojazd dopasowany do Twoich potrzeb. W naszej ofercie posiadamy komfortowe samochody osobowe, autokary, busy, a także samochody ciężarowe, które z pewnością dopasujemy do Twoich potrzeb. W naszej ofercie posiadamy tylko sprawdzone pojazdy renomowanych marek.

Kup pojazd

Wyślij do nas zapytanie za pomocą formularza umieszczonego na każdej stronie pojazdu. Nasz doradca skontaktuje się z Toba w ciągu 24/h i umówimy wizytę w dogodnym dla Ciebie miejscu i terminie byś mógł swobodnie ocenić stan techniczny kupowanego pojazdu i zrobić jazdę próbną (testową).

Finalizacja transakcji

Pewność i bezpieczeństwo transakcji zakupu pojazdu to dla nas priorytet. W naszej firmie nie znajdą Państwo pojazdów o wątpliwym pochodzeniu. Wszystkie sprzedawane pojazdy są weryfikowane przez naszych techników i dopuszczane do sprzedaży tylko po spełnieniu rygorystycznych parametrów jakościowych.

Kupuj tylko sprawdzone pojazdy w Warszawie

Interesuję Cię zakup samochodu, czy innego pojazdu na rodzinny wypad w góry? Genomar zaskoczy Cię korzystnymi i niedostępnymi w innych miejscach warunkami zakupu samochodów osobowych. Decydując się na współpracę z nami sięgasz nie tylko po komfort, ale też oszczędności! Nasze długoletnie doświadczenie, profesjonalizm i wykwalifikowana kadra pozwalają na świadczenie różnorodnych usług.

Giełda samochodów