Genomar – Kup auto Wypożycz auto Sprzedaj auto

KUP Pojazd

Kupuj sprawdzone i bezpieczne samochody

Wynajmij pojazd

Wynajmij pojazd dla swoich potrzeb

Sprzedaj Pojazd

Sprzedaj swój samochód w rozsądnej cenie

Kupuj autokar z głową

Kupuj autokar z głową Wybór używanego autokaru lub busa to dla wielu przedsiębiorców zajmujących się przewożeniem osób jedyny sposób na…
Strona główna » Kupuj autokar z głową

Kupuj autokar z głową

Wybór używanego autokaru lub busa to dla wielu przedsiębiorców zajmujących się przewożeniem osób jedyny sposób na zaspokojenie popytu ze strony klientów. Niestety sprzedawcy indywidualni mogą stosować nieuczciwe praktyki, które ukrywają defekty lub problemy auta. W tym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie pojazdu używanego. Podpowiadamy także, czym różnią się najlepsze ceny autobusów dostępne w różnych kanałach sprzedaży.

Sprzedaż używanych busów turystycznych – wybierz odpowiedni model

Poszukiwania zawsze rozpoczynamy od wytypowania interesujących nas modeli pojazdów. Liczy się tu jego marka, pojemność, dopuszczalny przebieg, bezwypadkowość, budżet i wiele innych. Każdy inwestor musi indywidualnie określić swoje preferencje. Po nazwaniu swoich potrzeb można przejść do przeglądu dostępnych ogłoszeń ze sprzedażą używanych busów turystycznych. Warto omijać propozycje, które:

 • Nie zawierają szczegółów odnoszących się do rzeczywistego stanu pojazdu.
 • Napisane są w sposób nieprofesjonalny.
 • Nie mają podanego numeru kontaktowego do sprzedawcy.
 • Nie zawierają zdjęć obrazujących auto (być może sprzedawca chce coś w ten sposób ukryć).

Po wstępnej weryfikacji warto przeprowadzić rozmowę ze sprzedającym. Zwróćmy uwagę na jego sposób komunikacji, gotowość do udzielania odpowiedzi, wiarygodność potwierdzoną np. numerem NIP czy REGON. Podczas takiego dialogu warto poprosić o numer VIN. Dzięki niemu będzie można sprawdzić kompletną historię autokaru, w tym pozyskać informacje na temat jego serwisowania i rzeczywistego przebiegu.

Sprzedaż używanych busów turystycznych – kontrola pojazdu

Piękne zdjęcia i optymalne parametry pojazdu to za mało, żeby zdecydować się na dokonanie zakupu. W kolejnym kroku należy umówić się ze sprzedawcą i obejrzeć auto. Najlepsze ceny autobusów mogą wynikać z innych problemów, które właściciel mógł celowo przed nami zataić. Co dokładnie powinno zostać sprawdzone?

 • Jakość karoserii.
 • Stan podwozia.
 • Szyby i oświetlenie.
 • Opony i felgi.
 • Czystość, sprawność i głośność silnika.
 • Napięcie na akumulatorze.
 • Usterki techniczne i defekty siedzeń kierowcy i pasażerów.
 • Stan kierownicy i gałki zmiany biegów.
 • Występowaniem wycieków czy przedmuchów.
 • Ewentualne dziury w tłumiku czy pęknięcia tulei.
 • Stan zawieszenia i układu wydechowego.
 • Jakość urządzeń eksploatacyjnych: tarcz, amortyzatorów, klocków i innych.
 • Ślady malowania, szczeliny między poszczególnymi elementami karoserii.
 • Ogniska korozji i rude naloty.
 • Elektronika, w tym ogrzewanie i klimatyzacja.

Samodzielna kontrola wszystkich tych elementów może zabrać wiele czasu. Nie każdy może mieć także wystarczające kompetencje do oceny potencjału autokaru. Jeśli nie czujemy się na siłach, warto na oględziny udać się z zaufanym ekspertem lub mechanikiem.

Skup samochodów osobowych – o czym jeszcze pamiętać?

Sprzedaż używanych busów turystycznych wymaga także sprawdzenia pozostałych dokumentów i zdarzeń związanych z pojazdem. O czym dokładnie mowa?

 • Dowodzie rejestracyjnym.
 • Zapisach z książki serwisowej.
 • Sprawdzeniu w Sądowym Rejestrze Zastawów, czy pojazd nie jest obciążony kredytem lub leasingiem.
 • Sprawdzeniu na najbliższym posterunku policji, czy auto nie jest wpisane do ewidencji kradzionych pojazdów.

Dopiero taka kompleksowa kontrola pozwala uzyskać pewność, że zakupione auto nie zawiedzie naszych oczekiwań.

Skup samochodów osobowych czy indywidualne zakupy?

Alternatywą dla poszukiwań wykonywanych we własnym zakresie jest skup samochodów osobowych. Wiarygodna firma wykona za nas wszelkie czynności związane ze sprawdzeniem stanu prawnego, administracyjnego i technicznego autokaru, busa czy samochodu osobowego. Przeprowadzi za nas także wszelkie czynności związane z przeniesieniem praw własności. Nie ma zatem konieczności przeglądania setek ogłoszeń, przeprowadzenia dziesiątek rozmów czy odbycia kilkunastu wizyt i jazd próbnych. Skup samochodów osobowych oferujący sprzedaż używanych busów turystycznych, podmiejskich czy międzymiastowych za swoje usługi narzuca marżę, która jednak zazwyczaj nie skutkuje przepłaceniem za auto. Indywidualni sprzedawcy starają się najpierw jak najwięcej zarobić na całej transakcji. Gdy ta praktyka nie powodzi się, przechodzą do planu B – skorzystania z usług skupu samochodów osobowych. Tam uzyskują ceny realne, zazwyczaj nieco niższe niż pierwotnie planowane. W ten sposób różnica w wartościach asortymentu oferowanego w obu kanałach sprzedaży wyrównuje się. Najlepsze ceny autobusów można znaleźć zatem zarówno w skupach, jak i na ogłoszeniach indywidualnych.

Skup samochodów osobowych w Warszawie – jakie marki są oferowane?

Najlepsze ceny autobusów w Warszawie oferowane są w skupie samochodów osobowych Genomar. Firma ma w swoim portfolio pojazdy marek: Setra, Mercedes-Benz, Irisbus, Man, iveco, Bova, VDL NEW Futura, VDL, VDL Bova, Neoplan, Renault, Solaris, Temsa, Otokar, Van Hool, Volvo. Każde auto jest wnikliwe weryfikowane i sprzedawane w dobrym stanie technicznym. Genomar doradza, pomaga wypełnić wszelkie formalności, a także daje gwarancję, że zakupiony autokar nie przeszedł wcześniej wypadku. Więcej informacji o firmie i jej ofercie można znaleźć tutaj.

Pozostałe poradniki

Poradniki, którymi również możesz być zaintersowany…

Giełda pojazdów Warszawa

Genomar zaskoczy Cię korzystnymi, niedostępnymi w innych miejscach warunkami zakupu samochodów osobowych i innych pojazdów. Decydując się na współpracę z nami sięgasz nie tylko po komfort, ale też oszczędności!

Interesuje Cię zakup samochodu osobowego czy innego pojazdu na rodzinny wypad w góry? Przyjechałeś do Warszawy (stolicy Polski) i chciałbyś ją zwiedzić w luksusowych warunkach? A może potrzebujesz pojazdu w delegację dla pracowników?

Niezależnie od Twoich potrzeb, mamy dla Ciebie samochody osobowe, autokary, busy, a także samochody ciężarowe, które z pewnością spełnią Twoje wymagania. Na naszej internetowej giełdzie pojazdów znajdziesz samochody ekonomiczne, komfortowe i przedewszystkim bezpieczne, którymi z pewnością dojedziesz do celu.

Wyszukaj pojazd

Wyszukaj pojazd dopasowany do Twoich potrzeb. W naszej ofercie posiadamy komfortowe samochody osobowe, autokary, busy, a także samochody ciężarowe, które z pewnością dopasujemy do Twoich potrzeb. W naszej ofercie posiadamy tylko sprawdzone pojazdy renomowanych marek.

Kup pojazd

Wyślij do nas zapytanie za pomocą formularza umieszczonego na każdej stronie pojazdu. Nasz doradca skontaktuje się z Toba w ciągu 24/h i umówimy wizytę w dogodnym dla Ciebie miejscu i terminie byś mógł swobodnie ocenić stan techniczny kupowanego pojazdu i zrobić jazdę próbną (testową).

Finalizacja transakcji

Pewność i bezpieczeństwo transakcji zakupu pojazdu to dla nas priorytet. W naszej firmie nie znajdą Państwo pojazdów o wątpliwym pochodzeniu. Wszystkie sprzedawane pojazdy są weryfikowane przez naszych techników i dopuszczane do sprzedaży tylko po spełnieniu rygorystycznych parametrów jakościowych.

Kupuj tylko sprawdzone pojazdy w Warszawie

Interesuję Cię zakup samochodu, czy innego pojazdu na rodzinny wypad w góry? Genomar zaskoczy Cię korzystnymi i niedostępnymi w innych miejscach warunkami zakupu samochodów osobowych. Decydując się na współpracę z nami sięgasz nie tylko po komfort, ale też oszczędności! Nasze długoletnie doświadczenie, profesjonalizm i wykwalifikowana kadra pozwalają na świadczenie różnorodnych usług.

Giełda samochodów