Genomar – Kup auto Wypożycz auto Sprzedaj auto

KUP Pojazd

Kupuj sprawdzone i bezpieczne samochody

Wynajmij pojazd

Wynajmij pojazd dla swoich potrzeb

Sprzedaj Pojazd

Sprzedaj swój samochód w rozsądnej cenie

Najpopularniejsze usterki samochodów ciężarowych

Najpopularniejsze usterki samochodów ciężarowych Pojazdy nabywane w skupie samochodów ciężarowych są użytkowane regularnie, dlatego tak ważne jest wsłuchiwanie się w…
Strona główna » Najpopularniejsze usterki samochodów ciężarowych

Najpopularniejsze usterki samochodów ciężarowych

Pojazdy nabywane w skupie samochodów ciężarowych są użytkowane regularnie, dlatego tak ważne jest wsłuchiwanie się w ich działanie. Każda usterka pojawiająca się podczas uruchamiania silnika, wymaga przeorganizowania harmonogramu prac. Jeszcze większe koszty generuje uszkodzenie w trakcie podróży. W tej sytuacji kierowca musi poświęcić czas na jej usunięcie, co z jednej strony wymusza opłatę dodatkowej godzinówki, z drugiej wpływa na opóźnienia i relacje handlowe.

Niektóre awarie są łatwe do usunięcia, inne mogą być poważniejsze. Aby ułatwić sobie planowanie serwisów, warto zapoznać się z najczęstszymi problemami, a także mieć przy sobie narzędzia umożliwiające ich usuwanie. Dzięki temu użytkowanie pojazdu nabytego w skupie samochodów ciężarowych w Warszawie jest prostsze i efektywniejsze.

Warszawa skup samochodów ciężarowych – najczęstsze usterki

Pojazdy nabywane w skupie samochodów ciężarowych mają prawo ulec uszkodzeniu. To część codzienności każdej firmy. Grunt w tym, aby usterka została wyłapana w odpowiednim czasie. W ten sposób unikniemy wysokich kosztów holowania i zmian terminów dostaw. Najbardziej awaryjnymi elementami samochodów ciężarowych są:

 • silnik,
 • opony,
 • układ hamulcowy,
 • układ chłodzenia,
 • elektryka.

Warszawa skup samochodów ciężarowych – awarie silnika

Silnik to serce każdego pojazdu. Jego uszkodzenie praktycznie zawsze kończy się całkowitym unieruchomieniem maszyny. Żeby do tego nie dopuścić, wystarczy wsłuchiwać się w jego działanie. Nierówna praca, stukanie, warczenie – to właśnie te oznaki zwiastują nadchodzące problemy. Skąd się one biorą? Powodów może być wiele. Możemy podzielić je na trzy główne grupy:

 • uszkodzone elementy silnika,
 • nieodpowiednia eksploatacja,
 • rzadka wymiana oleju lub wykorzystywanie produktów niskiej jakości.

Warszawa skup samochodów ciężarowych – opony

Jak pokazują statystyki, blisko 30% interwencji służb pomocy drogowej w przypadku cięższych aut dotyczy problemów z ogumieniem. Opony pojazdów zakupionych w skupie samochodów ciężarowych w Warszawie są narażone na wiele czynników, takich jak nierówności drogi, ostre krawężniki i kamienie. Kontakt z nimi może prowadzić do uszkodzenia lub przebicia opon. Jest to zdecydowanie bardziej prawdopodobne niż w przypadku aut osobowych, gdzie stosunkowo niska waga stanowi swoiste zabezpieczenie dla kierowcy. Z uwagi na to, że stan bieżnika ogumienia jest łatwo zweryfikować, zaleca się przeznaczanie na dłuższe trasy wyłącznie pojazdów z oponami znajdującymi się w dobrej kondycji.

Warszawa skup samochodów ciężarowych – układ hamulcowy

Układ hamulcowy pojazdu nabytego w skupie samochodów ciężarowych jest niezwykle ważny dla bezpieczeństwa jazdy. Jego głównym zadaniem jest zatrzymywanie maszyny. Dzięki temu kierowca może zareagować na niebezpieczne sytuacje na drodze lub zmienić kierunek jazdy. Tradycyjny układ hamulcowy samochodu ciężarowego składa się z:

 • Hamulców tarczowych lub bębnowych (odpowiedzialnych za przekazanie siły hamowania na tarcze lub bębny, które obracają się razem z kołem).
 • Przewodów hamulcowych (przenoszących siłę hamowania z pedału hamulca).
 • Zbiornika płynu hamulcowego (służącego do magazynowania płynu hamulcowego).

Najczęściej pomoc drogowa wzywana jest z powodu uciekającego z systemu powietrze, które uniemożliwia utrzymanie odpowiedniego poziomu ciśnienia w hamulcach. Aby zapobiec na czas awarii, niezbędne jest regularne wykonywanie przeglądów całego układu.

Warszawa skup samochodów ciężarowych – układ chłodzenia

Układ chłodzenia w pojeździe ze skupu samochodów ciężarowych jest podobny do układu chłodzenia w autach osobowych. Jest przy tym większy i bardziej wytrzymały ze względu na obciążenia, na jakie są narażone pojazdy dostawcze. Do najpopularniejszych usterek układu chłodzenia zaliczamy:

 • Uszkodzenie lub zatkanie chłodnicy.
 • Uszkodzenie lub zużycie pompy wody.
 • Uszkodzenie lub zużycie termostatu.
 • Uszkodzenie lub zużycie wentylatora.
 • Płyn chłodzący niskiej jakości lub zanieczyszczony.

Aby uniknąć przykrych konsekwencji awarii, należy regularnie sprawdzać stan poszczególnych elementów układu chłodzenia i dbać o terminową wymienie płynu chłodzącego.

Warszawa skup samochodów ciężarowych – elektryka

Elektryka w samochodach ciężarowych może być problematyczna z wielu powodów. Najczęściej pojawiające się usterki dotyczą akumulatora. Mogą być związane z jego rozładowaniem lub nawet korozją kabli. Regularnie pojawiającym się problemem są też awarie alternatora lub uszkodzenie regulatora jego napięcia, co objawiać się może przygasającymi światłami i kontrolkami.

Skup samochodów ciężarowych Warszawa – gdzie kupić?

Uszkodzenia mogą się przytrafić i w nowych pojazdach, i w tych nabywanych w skupie samochodów ciężarowych. Aby jednak zminimalizować prawdopodobieństwo ponoszenia dużych kosztów napraw, zaleca się przeprowadzenie transakcji w zaufanym miejscu. Mechanicy i doradcy podpowiedzą, które elementy wyposażenia wymagają wymiany lub regeneracji, co uwzględnią w cenie. W przypadku zakupu pojazdu o nienagannym stanie technicznym, zasugerują też jakie płyny najlepiej stosować, aby jazda była harmonijna.

W skupie pojazdów Genomar dostępne są samochody ciężarowe renomowanych marek: Mercedes-Benz, MAN, Volvo, DAF, Renault i Iveco. Punkt obsługuje klientów z całej Polski. Jeśli szukają Państwo sprawdzonego modelu w dobrej cenie, zapraszamy do kontaktu.

Pozostałe poradniki

Poradniki, którymi również możesz być zaintersowany…

Giełda pojazdów Warszawa

Genomar zaskoczy Cię korzystnymi, niedostępnymi w innych miejscach warunkami zakupu samochodów osobowych i innych pojazdów. Decydując się na współpracę z nami sięgasz nie tylko po komfort, ale też oszczędności!

Interesuje Cię zakup samochodu osobowego czy innego pojazdu na rodzinny wypad w góry? Przyjechałeś do Warszawy (stolicy Polski) i chciałbyś ją zwiedzić w luksusowych warunkach? A może potrzebujesz pojazdu w delegację dla pracowników?

Niezależnie od Twoich potrzeb, mamy dla Ciebie samochody osobowe, autokary, busy, a także samochody ciężarowe, które z pewnością spełnią Twoje wymagania. Na naszej internetowej giełdzie pojazdów znajdziesz samochody ekonomiczne, komfortowe i przedewszystkim bezpieczne, którymi z pewnością dojedziesz do celu.

Wyszukaj pojazd

Wyszukaj pojazd dopasowany do Twoich potrzeb. W naszej ofercie posiadamy komfortowe samochody osobowe, autokary, busy, a także samochody ciężarowe, które z pewnością dopasujemy do Twoich potrzeb. W naszej ofercie posiadamy tylko sprawdzone pojazdy renomowanych marek.

Kup pojazd

Wyślij do nas zapytanie za pomocą formularza umieszczonego na każdej stronie pojazdu. Nasz doradca skontaktuje się z Toba w ciągu 24/h i umówimy wizytę w dogodnym dla Ciebie miejscu i terminie byś mógł swobodnie ocenić stan techniczny kupowanego pojazdu i zrobić jazdę próbną (testową).

Finalizacja transakcji

Pewność i bezpieczeństwo transakcji zakupu pojazdu to dla nas priorytet. W naszej firmie nie znajdą Państwo pojazdów o wątpliwym pochodzeniu. Wszystkie sprzedawane pojazdy są weryfikowane przez naszych techników i dopuszczane do sprzedaży tylko po spełnieniu rygorystycznych parametrów jakościowych.

Kupuj tylko sprawdzone pojazdy w Warszawie

Interesuję Cię zakup samochodu, czy innego pojazdu na rodzinny wypad w góry? Genomar zaskoczy Cię korzystnymi i niedostępnymi w innych miejscach warunkami zakupu samochodów osobowych. Decydując się na współpracę z nami sięgasz nie tylko po komfort, ale też oszczędności! Nasze długoletnie doświadczenie, profesjonalizm i wykwalifikowana kadra pozwalają na świadczenie różnorodnych usług.

Giełda samochodów