Genomar – Kup auto Wypożycz auto Sprzedaj auto

KUP Pojazd

Kupuj sprawdzone i bezpieczne samochody

Wynajmij pojazd

Wynajmij pojazd dla swoich potrzeb

Sprzedaj Pojazd

Sprzedaj swój samochód w rozsądnej cenie

Skup samochodów ciężarowych

Kiedy najlepiej sprzedać samochód ciężarowy? Sprzedaż samochodu ciężarowego może być motywowana wieloma przesłankami. Żeby przyniosła spodziewane zyski powinna być przeprowadzona…
Strona główna » Skup samochodów ciężarowych

Kiedy najlepiej sprzedać samochód ciężarowy?

Sprzedaż samochodu ciężarowego może być motywowana wieloma przesłankami. Żeby przyniosła spodziewane zyski powinna być przeprowadzona we właściwym momencie. W tym artykule przyjrzymy się obecnym trendom rynkowym w zakresie sprzedaży ciągników siodłowych. Przytoczymy najpopularniejsze powody dokonywania transakcji ze skupami samochodów ciężarowych oraz podpowiemy, kiedy sprzedać, żeby najwięcej zyskać.

Skup samochodów ciężarowych – dane statystyczne są pozytywne!

Po fatalnym 2020 roku odnotowano okres cechujący się wysoką dynamiką sprzedaży samochodów ciężarowych. W całym 2021 roku zarejestrowano 34 040 nowych pojazdów użytkowych o DMC powyżej 3,5t, co stanowi wzrost o 53,6% w stosunku do wcześniejszych 12 miesięcy. Również 2022 rok był okresem wielu transakcji kupnasprzedaży ciągników siodłowych. Według danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnych (PZPM) i Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego liczba nowych rejestracji wynosiła 34 905, a więc pobiła kolejny rekord. Jest to wynik zaskakujący o tyle, że w związku z brakiem podzespołów, drastycznie spadł import nowych pojazdów ciężarowych.

Skup samochodów ciężarowych – jakie samochody są najczęściej kupowane?

Najchętniej sprzedawanymi samochodami ciężarowymi są pojazdy DAF Trucks. W 2022 roku stanowiły one przedmiot 7 332 umów. Nieznacznie mniej handlowano maszynamiMercedes-Benz Trucks (6 992 sztuk), a podium zamyka Volvo Trucks (6260). Dobry skup ciągników siodłowych chętnie przyjmuje także samochody MAN Truck & Bus, Renault Trucks, Ford Trucks czy Scania.

Sprzedaż ciągników siodłowych – najważniejsze powody

Istnieje wiele powodów, dla których firmy lub osoby prywatne decydują się na sprzedaż samochodów ciężarowych. Najważniejsze z nich to:

  • Modernizacja floty – firmy transportowe często decydują się na sprzedaż starszych pojazdów, aby unowocześnić swój park maszynowy. Współczesne modele cechują się niższym spalaniem oraz ograniczonymi kosztami eksploatacyjnymi, co wpływa na konkurencyjność spółki.
  • Zmiana specjalizacji – sprzedaż ciągników siodłowych dokonywana przez firmy transportowe może wynikać także ze zmiany specjalizacji lub całkowitego przebranżowienia.
  • Brak potrzeby – trzymanie pojazdu to koszt. Jeśli sprzęt jest nieużywany, nie przynosi zysków. Tym samym lepszym pomysłem jest jego sprzedaż do skupu samochodów ciężarowych.
  • Uszkodzenia lub awarie – ciągniki siodłowe, podobnie jak i inne maszyny, mogą ulec awarii lub wypadkowi. Jeśli właściciela nie stać na naprawy, rozważa transakcję ze skupem.
  • Problemy finansowe – w dobie wzrastającej inflacji oraz ograniczenia liczby zleceń dostępnych na rynku, coraz więcej osób doświadcza problemów finansowych. Sprzedaż samochodu ciężarowego to w tym wypadku szansa na złapanie równowagi ekonomicznej.

Ostatecznie, sprzedaż ciągnika siodłowego lub innego typu pojazdu zależy od indywidualnych potrzeb i sytuacji. Warto dokładnie przeanalizować powody sprzedaży, aby upewnić się, że decyzja ta jest opłacalna i uzasadniona.

Sprzedaż samochodów ciężarowych – kiedy najbardziej się opłaca?

Mówi się, że każdy czas na sprzedaż samochodów ciężarowych jest dobry. Popyt przekracza podaż, dzięki czemu o znalezienie inwestora jest prościej, niż w przypadku pojazdów osobowych. To twierdzenie ma swoje podstawy, ale warto je traktować z przymrużeniem oka. Sprzedaż ciągników siodłowych, a przede wszystkim uzyskiwane ceny w tego typu transakcjach, mogą się znacząco różnić na przestrzeni roku. Przed podjęciem decyzji o kontakcie ze skupem samochodów ciężarowych, warto wziąć pod uwagę:

  1. Sezonowość – transport towarów podlega sezonowym wahaniom. W wakacje, święta Bożego Narodzenia czy w okresie wiosennym, obserwuje się wzmożone zainteresowanie przewozami. To wtedy dostawcy intensyfikują swoje zainteresowanie zakupem nowych pojazdów.
  2. Sprzedaż przed wprowadzeniem nowych przepisów – warto śledzić nowe przepisy obowiązujące w branży transportowej (np. dotyczące emisji spalin) i wyprzedzić nadchodzące zmiany.
  3. Sprzedaż ciągników siodłowych przed końcem okresu gwarancyjnego – nowe samochody objęte są ochroną producenta. Gdy ten czas zbliża się ku końcowi, warto rozważyć przekazanie auta kolejnemu właścicieli. Obowiązująca jeszcze przez kilka miesięcy gwarancja skutecznie podnosi cenę transakcyjną.
  4. Sprzedaż samochodów ciężarowych po przeglądzie technicznym – badanie dokonane przez okręgową stację kontroli jest potwierdzeniem, że stan techniczny pojazdu znajduje się na dobrym poziomie.

Gdzie dokonać sprzedaży ciągników siodłowych

Skup samochodów ciężarowych Genomar działa na terenie całego kraju. Specjalizuje się w obrocie samochodami osobowymi, ciągnikami siodłowymi, autobusami, koparkami oraz innymi pojazdami budowlanymi. Doradcy firmy dokonują profesjonalnych przeglądów technicznych, przygotowują wyceny oraz zajmują się wszelkimi formalnościami związanymi z przeniesieniem praw własności. Skup samochodów ciężarowych proponuje także transakcje w formie wymiany oraz wynajem pojazdów. Genomar to minimum formalności, dobre ceny i gotówka do ręki! Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu!

Pozostałe poradniki

Poradniki, którymi również możesz być zaintersowany…

Giełda pojazdów Warszawa

Genomar zaskoczy Cię korzystnymi, niedostępnymi w innych miejscach warunkami zakupu samochodów osobowych i innych pojazdów. Decydując się na współpracę z nami sięgasz nie tylko po komfort, ale też oszczędności!

Interesuje Cię zakup samochodu osobowego czy innego pojazdu na rodzinny wypad w góry? Przyjechałeś do Warszawy (stolicy Polski) i chciałbyś ją zwiedzić w luksusowych warunkach? A może potrzebujesz pojazdu w delegację dla pracowników?

Niezależnie od Twoich potrzeb, mamy dla Ciebie samochody osobowe, autokary, busy, a także samochody ciężarowe, które z pewnością spełnią Twoje wymagania. Na naszej internetowej giełdzie pojazdów znajdziesz samochody ekonomiczne, komfortowe i przedewszystkim bezpieczne, którymi z pewnością dojedziesz do celu.

Wyszukaj pojazd

Wyszukaj pojazd dopasowany do Twoich potrzeb. W naszej ofercie posiadamy komfortowe samochody osobowe, autokary, busy, a także samochody ciężarowe, które z pewnością dopasujemy do Twoich potrzeb. W naszej ofercie posiadamy tylko sprawdzone pojazdy renomowanych marek.

Kup pojazd

Wyślij do nas zapytanie za pomocą formularza umieszczonego na każdej stronie pojazdu. Nasz doradca skontaktuje się z Toba w ciągu 24/h i umówimy wizytę w dogodnym dla Ciebie miejscu i terminie byś mógł swobodnie ocenić stan techniczny kupowanego pojazdu i zrobić jazdę próbną (testową).

Finalizacja transakcji

Pewność i bezpieczeństwo transakcji zakupu pojazdu to dla nas priorytet. W naszej firmie nie znajdą Państwo pojazdów o wątpliwym pochodzeniu. Wszystkie sprzedawane pojazdy są weryfikowane przez naszych techników i dopuszczane do sprzedaży tylko po spełnieniu rygorystycznych parametrów jakościowych.

Kupuj tylko sprawdzone pojazdy w Warszawie

Interesuję Cię zakup samochodu, czy innego pojazdu na rodzinny wypad w góry? Genomar zaskoczy Cię korzystnymi i niedostępnymi w innych miejscach warunkami zakupu samochodów osobowych. Decydując się na współpracę z nami sięgasz nie tylko po komfort, ale też oszczędności! Nasze długoletnie doświadczenie, profesjonalizm i wykwalifikowana kadra pozwalają na świadczenie różnorodnych usług.

Giełda samochodów