Genomar – Kup auto Wypożycz auto Sprzedaj auto

KUP Pojazd

Kupuj sprawdzone i bezpieczne samochody

Wynajmij pojazd

Wynajmij pojazd dla swoich potrzeb

Sprzedaj Pojazd

Sprzedaj swój samochód w rozsądnej cenie

Skup samochodów osobowych

Skup samochodów używanych – rosnąca popularność w Polsce Jeszcze do niedawna Polacy sprzedawali samochody osobowe przede wszystkim w prywatnych transakcjach…
Strona główna » Skup samochodów osobowych

Skup samochodów używanych – rosnąca popularność w Polsce

Jeszcze do niedawna Polacy sprzedawali samochody osobowe przede wszystkim w prywatnych transakcjach z innymi użytkownikami rynku. Pomagała w tym rosnąca dostępność internetu, który umożliwiał stosunkowo tanie i skuteczne dotarcie do miliona oferentów. Dzisiaj użytkowanie serwisów branżowych i baz ogłoszeń bywa coraz bardziej kłopotliwe.

W związku z tym na popularności zyskuje skup samochodów osobowych. Jakie pojazdy przyjmuje? Jak prezentują się korzyści z podpisania umowy? Czy skup samochodów osobowych zaproponuje odpowiednią cenę?

Sprzedaż samochodów osobowych – jakie pojazdy przyjmują skupy?

Skup samochodów osobowych zwykle przyjmuje różne modele i marki samochodów, zarówno te popularne, jak i mniej znane. Sprzedaż produktu marki: Opel, Volkswagen, Ford, BMW, Mercedes, czy Audi nie powinna sprawiać problemu. Również egzotyczne samochody z importu są pożądane w większości skupów samochodów osobowych. Istnieją w Polsce także firmy wyspecjalizowane w określonym rodzaju pojazdów. Takie miejsca określają własne kryteria i preferencje dotyczące marki, modelu, stanu i wieku samochodu.

Warto pamiętać, że skup samochodów osobowych prowadzi działalność zarobkową, dlatego zależy mu na transakcjach z udziałem pojazdów o małym przebiegu, w dobrym stanie technicznym i z bogatym wyposażeniem. Większość Polaków na zakup pojazdu używanego przeznacza nie więcej niż 30 tysięcy złotych, ale niemal jedna czwarta szuka aut do 10 tysięcy złotych. Posiadanie na sprzedaż auta o podobnej charakterystyce wzmacnia pozycję konkurencyjną sprzedawcy i pozwala osiągnąć wyższą cenę na umowie.

Jakie są przewagi skupu aut osobowych nad transakcją prywatną?

Sprzedaż samochodu osobowego w skupie może przynieść wiele korzyści dla jego właściciela. Należą do nich:

  • Szybka i łatwa transakcja – skup samochodów osobowych przyjmuje pojazdy od ręki i płaci za nie gotówką. Bez zbędnych telefonów, umawiania dziesiątek spotkań, odpowiadania na liczne pytania.
  • Brak formalności – sprzedaż samochodu osobowego w skupie jest pozbawiona większości formalności, co oznacza, że nie trzeba martwić się o takie kwestie jak przerejestrowanie pojazdu, ubezpieczenie czy przegląd techniczny.
  • Bezpieczeństwo – sprzedaż samochodu w skupie nie generuje ryzyka oszustwa czy kradzieży.
  • Możliwość pozbycia się pojazdu w stanie technicznym niezdatnym do jazdy – wyspecjalizowany skup samochodów osobowych może przyjąć auta powypadkowe, bez badania technicznego, uszkodzone.
  • Wygoda – sprzedaż samochodu osobowego może odbywać się na odległość. Skupy często dysponują lawetami lub innymi maszynami do własnego transportu nowych zakupów.

Sposoby na sprzedaż samochodów osobowych – porównanie cen

Kwoty sprzedaży samochodów osobowych różnią się w zależności od wielu czynników, takich jak wiek, stan techniczny, przebieg, marka, model, lokalizacja geograficzna i popyt na dany model na rynku wtórnym. W pierwszej kolejności warto rozważyć sprzedaż prywatną. Przy odrobinie szczęścia i rozwiniętych umiejętnościach handlowych, możemy uzyskać w ten sposób bardzo korzystną ofertę. Użytkowanie mediów społecznościowych oraz serwisów ogłoszeniowych ma jednak swoje negatywne strony. Chodzi tu o ich koszty, dużą liczbę połączeń telefonicznych, spotkań i mało satysfakcjonujących negocjacji. Bardzo często sprzedaż prywatna kończy się miesiącami oczekiwania, które nie przynoszą rezultatów, a jedynie przedłużają obowiązek opłacania OC.

W analizie ekonomicznej kanałów sprzedaży podkreśla się, że kluczowym parametrem zadowolenia jest nie cena (zbliżona dla różnych metod sprzedaży), ale czas. Im szybciej pozbędziemy się pojazdu, tym mniejsza szansa na dodatkowe koszty, uszkodzenia czy kradzież. Właśnie dlatego udanie się do skupu samochodów osobowych jest dzisiaj tak popularne. Specjaliści są w stanie precyzyjnie oszacować wartość rynkową i wyłożyć żądaną kwotę od ręki. Udostępniają też opcję wymiany auta na inne, znajdujące się w tym momencie na parkingu firmy.

Skup samochodów osobowych Genomar

Skup samochodów osobowych Genomar to miejsce o szeroko zakrojonym profilu działalności. Tworzą go fanatycy motoryzacji, dzięki czemu doradztwo odbywa się w przyjaznej i profesjonalnej atmosferze. Sprzedaży samochodu osobowego można dokonać na miejscu w Warszawie, ale także na odległość. Na podstawie uzyskanych dokumentów oraz zdjęć, następuje wstępna wycena, a w przypadku zainteresowania – dalsze procedowanie transakcji. Genomar dysponuje sprzętem do odbioru pojazdów z dowolnego miejsca w Polsce. Firma zajmuje się wszelkimi formalnościami: od oceny technicznej, przez przerejestrowanie, aż na ubezpieczeniu kończąc. Na stanie firmy znajdują się dziesiątki samochodów osobowych, autokarów, samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, które można kupić lub wymienić. W ofercie skupu samochodów osobowych Genomar znajduje się także wynajem nowoczesnych pojazdów o różnych parametrach. Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu.

Pozostałe poradniki

Poradniki, którymi również możesz być zaintersowany…

Giełda pojazdów Warszawa

Genomar zaskoczy Cię korzystnymi, niedostępnymi w innych miejscach warunkami zakupu samochodów osobowych i innych pojazdów. Decydując się na współpracę z nami sięgasz nie tylko po komfort, ale też oszczędności!

Interesuje Cię zakup samochodu osobowego czy innego pojazdu na rodzinny wypad w góry? Przyjechałeś do Warszawy (stolicy Polski) i chciałbyś ją zwiedzić w luksusowych warunkach? A może potrzebujesz pojazdu w delegację dla pracowników?

Niezależnie od Twoich potrzeb, mamy dla Ciebie samochody osobowe, autokary, busy, a także samochody ciężarowe, które z pewnością spełnią Twoje wymagania. Na naszej internetowej giełdzie pojazdów znajdziesz samochody ekonomiczne, komfortowe i przedewszystkim bezpieczne, którymi z pewnością dojedziesz do celu.

Wyszukaj pojazd

Wyszukaj pojazd dopasowany do Twoich potrzeb. W naszej ofercie posiadamy komfortowe samochody osobowe, autokary, busy, a także samochody ciężarowe, które z pewnością dopasujemy do Twoich potrzeb. W naszej ofercie posiadamy tylko sprawdzone pojazdy renomowanych marek.

Kup pojazd

Wyślij do nas zapytanie za pomocą formularza umieszczonego na każdej stronie pojazdu. Nasz doradca skontaktuje się z Toba w ciągu 24/h i umówimy wizytę w dogodnym dla Ciebie miejscu i terminie byś mógł swobodnie ocenić stan techniczny kupowanego pojazdu i zrobić jazdę próbną (testową).

Finalizacja transakcji

Pewność i bezpieczeństwo transakcji zakupu pojazdu to dla nas priorytet. W naszej firmie nie znajdą Państwo pojazdów o wątpliwym pochodzeniu. Wszystkie sprzedawane pojazdy są weryfikowane przez naszych techników i dopuszczane do sprzedaży tylko po spełnieniu rygorystycznych parametrów jakościowych.

Kupuj tylko sprawdzone pojazdy w Warszawie

Interesuję Cię zakup samochodu, czy innego pojazdu na rodzinny wypad w góry? Genomar zaskoczy Cię korzystnymi i niedostępnymi w innych miejscach warunkami zakupu samochodów osobowych. Decydując się na współpracę z nami sięgasz nie tylko po komfort, ale też oszczędności! Nasze długoletnie doświadczenie, profesjonalizm i wykwalifikowana kadra pozwalają na świadczenie różnorodnych usług.

Giełda samochodów