Genomar – Kup auto Wypożycz auto Sprzedaj auto

KUP Pojazd

Kupuj sprawdzone i bezpieczne samochody

Wynajmij pojazd

Wynajmij pojazd dla swoich potrzeb

Sprzedaj Pojazd

Sprzedaj swój samochód w rozsądnej cenie

Przygotowanie autobusu do zimy

Przygotowanie autobusu do zimy Jeśli dysponujemy pojazdem kupionym w salonie lub w skupie autobusów turystycznych, pierwsze przymrozki powinny być dla…
Strona główna » Przygotowanie autobusu do zimy

Przygotowanie autobusu do zimy

Jeśli dysponujemy pojazdem kupionym w salonie lub w skupie autobusów turystycznych, pierwsze przymrozki powinny być dla nas sygnałem, że trzeba się odpowiednio przygotować do nadchodzącego sezonu. Zima nie sprzyja kierowcom, szczególnie tym pokonującym dziennie dziesiątki kilometrów. Dobre przygotowanie techniczne może bardzo wpłynąć na poprawę jakości i elastyczności podróżowania. Na co warto zwrócić uwagę? Które elementy pojazdu należy opatrzeć szczególną uwagą, aby zwiększyć komfort i bezpieczeństwo świadczonych usług?

Skup autokarów szkolnych – płyn do spryskiwaczy

To najprostsza czynność, jaką można wykonać podczas przygotowania do sezonu zimowego. Letni płyn do spryskiwaczy idealnie działa na zakurzone i ciepłe szyby. Innych właściwości potrzebujemy w okresie listopadowo-kwietniowym. Przymrozki, zaśnieżenie czy zamglenia szyby wymagają użycia płynu o wiele lepszej mrozoodporności. Dzięki niemu łatwiej pozbędziemy się niechcianych osadów z szyby, a przy okazji ciecz nie zacznie zmieniać stanu skupienia, co dodatkowo mogłoby utrudniać jazdę. Jeśli w zbiorniku naszego pojazdu kupionego w salonie lub w skupie autobusów turystycznych znajduje się nadal płyn letni, należy stopniowo go uzupełniać o nowy produkt. Warto też pamiętać, że płyny zimowe różnią się znacząco między sobą. Zakup baniaka renomowanej marki to wydatek raptem 10 złotych. Nie należy w tym miejscu oszczędzać i decydować się na tańsze zamienniki, które z jednej strony wydają nieprzyjemne zapachy, a z drugiej mognawet wpływać negatywnie na trwałość lakieru pojazdu.

Skup autokarów szkolnych – pióra wycieraczek

O ile rozróżniamy zimowe i letnie płyny do spryskiwaczy, o tyle wycieraczki są jedne, adekwatne dla każdej pory roku. Muszą działać płynnie i niezawodnie. Przed sezonem mrozów warto zweryfikować ich stan, gdyż ograniczona widoczność i zmienne warunki atmosferyczne mogą wymagać intensywnego ich użytkowania. Komplet wysokiej jakości piór to wydatek nieznacznie przekraczający sto złotych. Dla takiej kwoty nie warto ryzykować potrącenia pieszego na przejściu czy spowodowania wypadku.

Skup autokarów szkolnych – oświetlenia

Dysponując pojazdem nowym lub zakupionym w skupie autobusów turystycznych należy regularnie weryfikować stan oświetlenia. Z jednej strony mowa tu o poprawnym działaniu żarówek, z drugiej także o optymalnym kącie padania na jezdnię. Regulacja oświetlenia jest kluczowa przed sezonem zimowym, gdyż większość tras będziemy pokonywać w otoczeniu pozbawionym promieni słonecznych. To jedna z tych prostych czynności, która zwiększa bezpieczeństwo poruszania się po drodze.

Skup busów międzymiastowych – akcesoria do szyb

Trudno wyobrazić sobie pojazd nabyty w salonie lub w skupie busów międzymiastowych, który nie posiadałby na wyposażeniu takich akcesoriów jak skrobaczka czy szczotka. W okresie silnego śnieżenia i mrozów mogą się one przydawać bardzo często, szczególnie dla bocznych szyb. Jeśli dysponujemy większym autem, dobrym rozwiązaniem jest także mata antyszronowa. Założenie jej na noc eliminuje wszelkie nieprzyjemności związane z niską widocznością z przodu pojazdu.

Skup busów międzymiastowych – opony

Obok widoczności, drugim kluczowym czynnikiem zimowego użytkowania pojazdu nabytego w salonie lub skupie autobusów turystycznych jest przyczepność. Śliskie drogi stanowią niebezpieczeństwo i bezpośrednie zagrożenie życia dla kierowcy i pasażerów. Żeby zminimalizować ryzyko wypadku, należy jak najszybciej zmienić opony na zimowe. Bardzo ważne jest założenie takich produktów, które nie są zużyte, realnie podnoszą komfort jazdy i zapewniają maksymalną przyczepność. Zakup kompletu opon dla autobusu to wydatek kilku tysięcy złotych, który amortyzuje się przez kilka lat jeżdżenia.

Skup busów międzymiastowych – odmrażacz

Nie każdy właściciel pojazdu nabytego w salonie lub skupie autokarów szkolnych ma możliwość parkowania w garażu, magazynie lub hali. Przetrzymywanie auta na zewnętrz naraża je na szereg niedogodności, w tym na zamarznięcie zamków oraz drzwi. Jak sobie z tym poradzić? Najefektywniejszym sposobem jest użycie odmrażacza do zamków lub specjalnego smaru do uszczelek. Ten pierwszy używany jest głównie w starszych pojazdach, które otwierane są manualnie, z wykorzystaniem klucza. Preparat z kolei rozprowadza się wzdłuż krawędzi drzwi, dzięki czemu mamy pewność, że nie przymarzną one i będą mogły być z powodzeniem otwarte przez użycie pilota.

Skup autobusów turystycznych – akumulator

O akumulatorze zazwyczaj przypominamy sobie, gdy akurat zaczyna zawodzić. Stary akumulator może pewnego dnia odmówić posłuszeństwa, a wtedy i uruchomienie pojazdu, i dalsza nim jazda nie należą do prostych. Karta techniczna urządzenia podpowiada, że optymalna temperatura dla pracy akumulatora to 25 stopni Celsjusza. Każda kolejna obniżka powoduje stopniową utratę wydajności, która dla 0 stopni wynosi 80%, zaś dla – 25 stopni Celsjusza tylko 60%. Bardzo ważna jest zatem kontrola ładowania urządzenia, która powinna mieścić się w przedziale 13,8-14,4 V. Jeśli napięcie na klemach podczas pracy silnika jest mniejsze, należy udać się do elektryka samochodowego i sprawdzić przyczynę pogorszenia sprawności.

Pozostałe poradniki

Poradniki, którymi również możesz być zaintersowany…

Giełda pojazdów Warszawa

Genomar zaskoczy Cię korzystnymi, niedostępnymi w innych miejscach warunkami zakupu samochodów osobowych i innych pojazdów. Decydując się na współpracę z nami sięgasz nie tylko po komfort, ale też oszczędności!

Interesuje Cię zakup samochodu osobowego czy innego pojazdu na rodzinny wypad w góry? Przyjechałeś do Warszawy (stolicy Polski) i chciałbyś ją zwiedzić w luksusowych warunkach? A może potrzebujesz pojazdu w delegację dla pracowników?

Niezależnie od Twoich potrzeb, mamy dla Ciebie samochody osobowe, autokary, busy, a także samochody ciężarowe, które z pewnością spełnią Twoje wymagania. Na naszej internetowej giełdzie pojazdów znajdziesz samochody ekonomiczne, komfortowe i przedewszystkim bezpieczne, którymi z pewnością dojedziesz do celu.

Wyszukaj pojazd

Wyszukaj pojazd dopasowany do Twoich potrzeb. W naszej ofercie posiadamy komfortowe samochody osobowe, autokary, busy, a także samochody ciężarowe, które z pewnością dopasujemy do Twoich potrzeb. W naszej ofercie posiadamy tylko sprawdzone pojazdy renomowanych marek.

Kup pojazd

Wyślij do nas zapytanie za pomocą formularza umieszczonego na każdej stronie pojazdu. Nasz doradca skontaktuje się z Toba w ciągu 24/h i umówimy wizytę w dogodnym dla Ciebie miejscu i terminie byś mógł swobodnie ocenić stan techniczny kupowanego pojazdu i zrobić jazdę próbną (testową).

Finalizacja transakcji

Pewność i bezpieczeństwo transakcji zakupu pojazdu to dla nas priorytet. W naszej firmie nie znajdą Państwo pojazdów o wątpliwym pochodzeniu. Wszystkie sprzedawane pojazdy są weryfikowane przez naszych techników i dopuszczane do sprzedaży tylko po spełnieniu rygorystycznych parametrów jakościowych.

Kupuj tylko sprawdzone pojazdy w Warszawie

Interesuję Cię zakup samochodu, czy innego pojazdu na rodzinny wypad w góry? Genomar zaskoczy Cię korzystnymi i niedostępnymi w innych miejscach warunkami zakupu samochodów osobowych. Decydując się na współpracę z nami sięgasz nie tylko po komfort, ale też oszczędności! Nasze długoletnie doświadczenie, profesjonalizm i wykwalifikowana kadra pozwalają na świadczenie różnorodnych usług.

Giełda samochodów