Genomar – Kup auto Wypożycz auto Sprzedaj auto

KUP Pojazd

Kupuj sprawdzone i bezpieczne samochody

Wynajmij pojazd

Wynajmij pojazd dla swoich potrzeb

Sprzedaj Pojazd

Sprzedaj swój samochód w rozsądnej cenie

Jakie samochody przyjmują skupy aut?

Jakie samochody przyjmują skupy aut? Skup autobusów międzymiastowych, szkolnych, turystycznych czy miejskich jest w stanie pomóc zarówno przy sprzedaży, jak…
Strona główna » Jakie samochody przyjmują skupy aut?

Jakie samochody przyjmują skupy aut?

Skup autobusów międzymiastowych, szkolnych, turystycznych czy miejskich jest w stanie pomóc zarówno przy sprzedaży, jak i nabyciu pojazdu. Zasadniczo tego typu miejsca przyjmują każde auta – od tych nowych, gotowych do sprzedaży, przez wymagające naprawy, aż do tych nadających się wyłącznie do rozebrania na części. Czasami jednak występują pewne ograniczenia. Jakie? O czym warto pamiętać podczas sprzedaży autokaru? Na te i inne pytania dotyczące skupu busów turystycznych, odpowiemy w niniejszym artykule.

Skup autokarów podmiejskich – jakie pojazdy są przyjmowane?

Wspomnieliśmy już, że nie ma na rynku pojazdu, którego nie udałoby się sprzedać w którymś skupie autobusów międzymiastowych. Zanim jednak udamy się do konkretnej firmy, należy sprawdzić jej specjalizację. Skupy są różne. Jedne nastawiają się na tanie samochody osobowe, inne oferują luksusowe limuzyny i auta sportowe, jeszcze kolejne skupiają się na konkretnych producentach. Przykładowo renomowany warszawski skup Genomar nabywa marki autokarów: Setra, Mercedes-Benz, Irisbus, Man, iveco, Bova, VDL NEW Futura, VDL, VDL Bova, Neoplan, Renault, Solaris, Temsa, Otokar, Van Hool i Volvo. W ten sposób zapewnia swoim klientom komfort – udając się na poszukiwanie wymarzonego busa, mają oni pewność dostępu do produktów wyłącznie renomowanych marek. Jednocześnie ten sam punkt jest w stanie przyjąć od nas samochody osobowe dowolnego producenta. Gdzie szukać informacji o specjalizacjach? Na witrynach internetowych, forach czy po prostu dzwoniąc i pytając.

Skup autokarów podmiejskich – transport pojazdu

Jednym z kluczowych elementów procesu sprzedaży pojazdu jest jego transport. To na tym etapie mogą pojawić się różnorodne wątpliwości, w tym w szczególności:

 • Jak dostarczyć niepotrzebny nam autokar do Warszawy, gdy mieszkamy w Szczecinie, Sejnach czy Wałbrzychu, a jednocześnie nie dysponujemy czasem na taką operację?
 • W jaki sposób przetransportować pojazd, który z uwagi na problemy techniczne nie gwarantuje nam bezpiecznej podróży?
 • Co zrobić z busem, który nie jeździ?

W każdym z tych przypadków odpowiedź jest jedna – należy skontaktować się telefonicznie lub mailowo ze skupem autobusów międzymiastowych, szkolnych i turystycznych. Przykładowo firma Genomar z Warszawy oferuje dojazd do klienta i odbiór pojazdu. Poza zabraniem samej maszyny z wybranego miejsca, pracownicy wybiorą części, które być może jeszcze nadają się do użytku oraz zabezpieczą oleje i płyny zagrażające środowisku. Sam proces transportu przebiega sprawnie i z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. Koszty lawety są w tym wypadku wliczone w cenę.

Skup autokarów podmiejskich – jakie dokumenty należy mieć przy sobie?

Doświadczony skup busów turystycznych dba o legalność swojej działalności. Z tego powodu przy sprzedaży będzie prosił właściciela o szereg dokumentów. Należą do nich:

 • Dokument tożsamości.
 • Dowód rejestracyjny.
 • Tablice rejestracyjne.
 • Informacje od leasingodawcy, oświadczenia lub inne, które mogą być konieczne w nietypowych sytuacjach.

Aby ustalić szczegółową listę wymagań, należy skontaktować się przed sprzedażą z przedstawicielem skupu autobusów międzymiastowych. Brak dokumentów może być równoznaczny z brakiem możliwości przeprowadzenia transakcji.

Skup busów turystycznych – zalety i wady współpracy

Skup autokarów podmiejskich, międzymiastowych i szkolnych to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na czasie. Samodzielna próba sprzedaży to praktycznie zawsze proces długoterminowy. W przypadku skorzystania z oferty profesjonalisty, jesteśmy w stanie uzyskać gotówkę w ciągu kilku godzin. To jednak niejedyna korzyść współpracy ze skupem. Do innych należą:

 • Brak kosztów związanych z ogłoszeniami o sprzedaży.
 • Minimum formalności – po podpisaniu umowy, skup autobusów międzymiastowych zajmie się pozostałymi czynnościami administracyjnymi, w tym związanymi z zamknięciem ubezpieczenia OC.
 • Stosunkowo wysokie ceny sprzedaży – skupujący są w stanie rzetelnie oszacować wartość auta. Zarobek na całej operacji zawsze jest dla klienta satysfakcjonujący.
 • Możliwość wymiany pojazdu – jeśli zależy nam na zmianie pojazdu – np. z mniejszego na większy, możemy oddać busa i w jego miejsce dokupić autokar renomowanej marki. Na takiej operacji zyskamy dodatkowe środki i oszczędzimy czas.

Główną wadą skupu busów turystycznych jest jego dostępność. W wielu miastach tego typu punktów w ogóle nie ma. W innym świadczone usługi dalekie są od profesjonalnych. Właśnie dlatego tak ważne jest poznanie opinii o firmie, zanim udamy się do niej ze swoim pojazdem. Jednym z najbardziej rzetelnych i polecanych na forach branżowych jest skup autobusów międzymiastowych Genomar. Obsługuje on klientów z terenu Warszawy, województwa mazowieckiego i całego kraju. W celu wyrażenia chęci sprzedaży pojazdu należy wykonać telefon (693 576 291), napisać wiadomość elektroniczną (biuro@genomar.pl) lub uzupełnić formularz kontaktowy na stronie https://genomar.pl/kontakt/.

Pozostałe poradniki

Poradniki, którymi również możesz być zaintersowany…

Giełda pojazdów Warszawa

Genomar zaskoczy Cię korzystnymi, niedostępnymi w innych miejscach warunkami zakupu samochodów osobowych i innych pojazdów. Decydując się na współpracę z nami sięgasz nie tylko po komfort, ale też oszczędności!

Interesuje Cię zakup samochodu osobowego czy innego pojazdu na rodzinny wypad w góry? Przyjechałeś do Warszawy (stolicy Polski) i chciałbyś ją zwiedzić w luksusowych warunkach? A może potrzebujesz pojazdu w delegację dla pracowników?

Niezależnie od Twoich potrzeb, mamy dla Ciebie samochody osobowe, autokary, busy, a także samochody ciężarowe, które z pewnością spełnią Twoje wymagania. Na naszej internetowej giełdzie pojazdów znajdziesz samochody ekonomiczne, komfortowe i przedewszystkim bezpieczne, którymi z pewnością dojedziesz do celu.

Wyszukaj pojazd

Wyszukaj pojazd dopasowany do Twoich potrzeb. W naszej ofercie posiadamy komfortowe samochody osobowe, autokary, busy, a także samochody ciężarowe, które z pewnością dopasujemy do Twoich potrzeb. W naszej ofercie posiadamy tylko sprawdzone pojazdy renomowanych marek.

Kup pojazd

Wyślij do nas zapytanie za pomocą formularza umieszczonego na każdej stronie pojazdu. Nasz doradca skontaktuje się z Toba w ciągu 24/h i umówimy wizytę w dogodnym dla Ciebie miejscu i terminie byś mógł swobodnie ocenić stan techniczny kupowanego pojazdu i zrobić jazdę próbną (testową).

Finalizacja transakcji

Pewność i bezpieczeństwo transakcji zakupu pojazdu to dla nas priorytet. W naszej firmie nie znajdą Państwo pojazdów o wątpliwym pochodzeniu. Wszystkie sprzedawane pojazdy są weryfikowane przez naszych techników i dopuszczane do sprzedaży tylko po spełnieniu rygorystycznych parametrów jakościowych.

Kupuj tylko sprawdzone pojazdy w Warszawie

Interesuję Cię zakup samochodu, czy innego pojazdu na rodzinny wypad w góry? Genomar zaskoczy Cię korzystnymi i niedostępnymi w innych miejscach warunkami zakupu samochodów osobowych. Decydując się na współpracę z nami sięgasz nie tylko po komfort, ale też oszczędności! Nasze długoletnie doświadczenie, profesjonalizm i wykwalifikowana kadra pozwalają na świadczenie różnorodnych usług.

Giełda samochodów