Genomar – Kup auto Wypożycz auto Sprzedaj auto

KUP Pojazd

Kupuj sprawdzone i bezpieczne samochody

Wynajmij pojazd

Wynajmij pojazd dla swoich potrzeb

Sprzedaj Pojazd

Sprzedaj swój samochód w rozsądnej cenie

Jak zwiększyć wartość autokaru przed sprzedażą?

Sprzedaż autokarów i busów to nie lada wyzwanie. Aby uzyskać zadowalającą cenę za pojazd, należy zadbać o jego odpowiednie przygotowanie.…
Strona główna » Jak zwiększyć wartość autokaru przed sprzedażą?

Jak zwiększyć wartość autokaru przed sprzedażą?

Sprzedaż autokarów i busów to nie lada wyzwanie. Aby uzyskać zadowalającą cenę za pojazd, należy zadbać o jego odpowiednie przygotowanie. Inwestorzy cenią sobie dobrze utrzymane i zadbane samochody, dlatego warto poświęcić czas na poprawienie stanu technicznego i wizualnego swojego autobusu. W tym artykule znajdziesz cztery przydatne czynności, które mogą zwiększyć wartość pojazdu przed sprzedażą.

Sprzedaż autobusów – przeprowadź gruntowny przegląd techniczny

Przed przystąpieniem do sprzedaży autokaru lub busa warto skontaktować się z mechanikiem i przeprowadzić dokładny przegląd techniczny. To najprostszy sposób na wykrycie ewentualnych usterek i awarii. Zadbaj o wymianę płynów, filtrów, paska rozrządu, a także zweryfikuj stan kół i hamulców. Przy okazji dokonywania tych czynności wypełnisz książkę serwisową i zgromadzisz dokumenty, które potwierdzą wykonane prace i naprawy. To optymalny sposób na zwiększenie wartości pojazdu, który przełoży się na cenę przy dokonywaniu sprzedaży busa lub autokaru.

Sprzedaż autobusów – utrzymaj czystość i porządek

Przedstawiając autokar potencjalnym nabywcom, warto zadbać o jego estetykę. Zewnętrzny wygląd pojazdu wpływa na pierwsze wrażenie, a to bywa kluczowe podczas negocjacji. Zalecane jest nie tylko dokładne mycie i posprzątanie wnętrza, ale także polerowanie karoserii czy użycie środków do pielęgnacji skór. Jeśli zdarzało się transportować w autokarze zwierzęta lub przewozić ciężkie ładunki, warto zainwestować w profesjonalne odkurzacze parowe lub usługi pralni tapicerek, które skutecznie usuną nieprzyjemne zapachy i plamy. Czystość to podstawa, która może znacząco podnieść kwotę sprzedaży busa.

Sprzedaż autobusów – uzupełnij wyposażenie i dodatki

Dostosowanie sprzedawanego autokaru lub busa do potrzeb klientów to jedna z najważniejszych operacji, którą cenią sobie zarówno potencjalni nabywcy, jak i profesjonalne skupy. Czasami suma nakładów może być zdecydowanie niższa, niż potencjalne korzyści. Klimatyzacja, system nagłaśniający, rozkładane fotele, DVD czy poduszki powietrzne – zakres funkcjonalności jest bardzo różny i można go dostosować do własnej kieszeni. Warto pomyśleć o dodatkach i wyposażeniu, bo mogą one znacząco podnieść wartość autokaru.

Sprzedaż autobusów – ładne zdjęcia

Wiele transakcji kupna-sprzedaży autokarów i busów rozpoczyna się od przeglądu zdjęć. Dzieje się tak zarówno przy wyszukaniu oferty na portalu z ogłoszeniami, jak i podczas kontaktu na odległość. Wykonanie efektownych fotografii to dobry pomysł na podniesienie swojej pozycji podczas negocjacji cenowych. Zaleca się:

 • Dobranie odpowiedniego oświetlenia – najlepiej zrobić zdjęcia w jasnym miejscu na zewnątrz. W ten sposób jednocześnie unikamy cienia i uzyskujemy naturalne światło.
 • Wyszukanie właściwego kąta – jeśli nie przeszliśmy profesjonalnego kursu fotografii, warto zrobić kilka zdjęć z różnych perspektyw, aby pokazać cały pojazd. Powinny one ukazywać sprzedawany autobus z przodu, boków i tyłu. Potencjalny kupiec chętnie obejrzy też kadry z wnętrza autokaru.
 • Przygotowanie sprzedawanego busa – należy wprowadzić w życie trzy poprzednie kroki, dotyczące wyposażenia, czystości i aspektów technicznych.
 • Staranny dobór tła – drugi plan fotografii powinien być schludny i pozytywny, ale jednocześnie nie może odciągać uwagi od sprzedawanego autobusu. Wskazane jest unikanie zbyt skomplikowanych wzorów i kolorów.
 • Edycję – pamiętaj, że nawet profesjonalni fotografowie używają programów do edycji zdjęć. Czasami dwa kliknięcia wystarczą, aby ustawić odpowiedni kontrast, nasycenie i jasność.

Sprzedaż autokarów i busów odbywa się także zmysłami, dlatego warto zadbać o ładne zdjęcia.

Gdzie przeprowadzić sprzedaż busów i autokarów?

Istnieją różne opcje sprzedaży busów i autokarów, w zależności od preferencji i potrzeb. Należą do nich:

 • Serwisy ogłoszeniowe.
 • Aukcje internetowe.
 • Sieć kontaktów osobistych.
 • Skup autobusów.

Dlaczego ostatnia metoda jest najpopularniejsza? Decyduje o tym szereg korzyści dla osoby dokonującej sprzedaży busów, do których należą:

 • Szybkość transakcji – sprzedaż samochodów osobowych, a także autokarów, to proces czasochłonny, który wymaga niemałego zaangażowania. Do listy podejmowanych czynności należy zaliczyć: umieszczenie ogłoszenia, przeprowadzenie rozmów z potencjalnymi kupcami, organizowanie spotkań, prezentowanie pojazdu, negocjowanie cen i wiele innych. W przypadku sprzedaży autokaru w skupie cały proces jest znacznie szybszy i prostszy.
 • Bezpieczeństwo transakcji – sprzedaż autobusu to nie tylko czasochłonny proces, ale też związane z tym ryzyko. Potencjalni kupcy mogą nie być wiarygodni. Oszustwa, kradzieże czy napady, nadal się zdarzają. Przeprowadzając transakcję w skupie autokarów, sprzedający ma pewność, że transakcja będzie przebiegała bezpiecznie i uczciwie.
 • Brak kosztów dodatkowych – prywatna sprzedaż busa lub autokaru zwykle wiąże się z kosztami dodatkowymi. Należy wziąć pod uwagę wydatki na publikację, utrzymanie i promowanie ogłoszeń, opłaty za wystawienie reklamy w serwisach internetowych, koszty przeglądów technicznych i ubezpieczenia, a także nakłady na wynajem miejsca postojowego.

Jeśli szukają Państwo rzetelnego skupu autokarów i busów, zachęcamy do kontaktu z firmą Genomar. Doradcy przestawią procedurę obioru pojazdu, zapewnią pełną transparentność procesu sprzedaży autobusu, zaproponują atrakcyjną cenę. Umożliwią też skorzystanie z rabatu na zakup nowego samochodu osobowego, autokaru lub ciągnika siodłowego.

Pozostałe poradniki

Poradniki, którymi również możesz być zaintersowany…

Giełda pojazdów Warszawa

Genomar zaskoczy Cię korzystnymi, niedostępnymi w innych miejscach warunkami zakupu samochodów osobowych i innych pojazdów. Decydując się na współpracę z nami sięgasz nie tylko po komfort, ale też oszczędności!

Interesuje Cię zakup samochodu osobowego czy innego pojazdu na rodzinny wypad w góry? Przyjechałeś do Warszawy (stolicy Polski) i chciałbyś ją zwiedzić w luksusowych warunkach? A może potrzebujesz pojazdu w delegację dla pracowników?

Niezależnie od Twoich potrzeb, mamy dla Ciebie samochody osobowe, autokary, busy, a także samochody ciężarowe, które z pewnością spełnią Twoje wymagania. Na naszej internetowej giełdzie pojazdów znajdziesz samochody ekonomiczne, komfortowe i przedewszystkim bezpieczne, którymi z pewnością dojedziesz do celu.

Wyszukaj pojazd

Wyszukaj pojazd dopasowany do Twoich potrzeb. W naszej ofercie posiadamy komfortowe samochody osobowe, autokary, busy, a także samochody ciężarowe, które z pewnością dopasujemy do Twoich potrzeb. W naszej ofercie posiadamy tylko sprawdzone pojazdy renomowanych marek.

Kup pojazd

Wyślij do nas zapytanie za pomocą formularza umieszczonego na każdej stronie pojazdu. Nasz doradca skontaktuje się z Toba w ciągu 24/h i umówimy wizytę w dogodnym dla Ciebie miejscu i terminie byś mógł swobodnie ocenić stan techniczny kupowanego pojazdu i zrobić jazdę próbną (testową).

Finalizacja transakcji

Pewność i bezpieczeństwo transakcji zakupu pojazdu to dla nas priorytet. W naszej firmie nie znajdą Państwo pojazdów o wątpliwym pochodzeniu. Wszystkie sprzedawane pojazdy są weryfikowane przez naszych techników i dopuszczane do sprzedaży tylko po spełnieniu rygorystycznych parametrów jakościowych.

Kupuj tylko sprawdzone pojazdy w Warszawie

Interesuję Cię zakup samochodu, czy innego pojazdu na rodzinny wypad w góry? Genomar zaskoczy Cię korzystnymi i niedostępnymi w innych miejscach warunkami zakupu samochodów osobowych. Decydując się na współpracę z nami sięgasz nie tylko po komfort, ale też oszczędności! Nasze długoletnie doświadczenie, profesjonalizm i wykwalifikowana kadra pozwalają na świadczenie różnorodnych usług.

Giełda samochodów