Genomar – Kup auto Wypożycz auto Sprzedaj auto

KUP Pojazd

Kupuj sprawdzone i bezpieczne samochody

Wynajmij pojazd

Wynajmij pojazd dla swoich potrzeb

Sprzedaj Pojazd

Sprzedaj swój samochód w rozsądnej cenie

Wynajem samochodów i busów dostawczych – jakie warunki trzeba spełnić?

Wynajem samochodów i busów dostawczych – jakie warunki trzeba spełnić? Wynajem busów dostawczych to bardzo wygodne rozwiązanie. Z jednej strony…
Strona główna » Wynajem samochodów i busów dostawczych – jakie warunki trzeba spełnić?

Wynajem samochodów i busów dostawczych – jakie warunki trzeba spełnić?

Wynajem busów dostawczych to bardzo wygodne rozwiązanie. Z jednej strony pozwala wykonać przewóz towarów bez istotnego wkładu własnego, z drugiej gwarantuje bezpieczeństwo całej operacji. Decydując się na ten krok trzeba jednak zwrócić uwagę na pewne kwestie. O co dokładnie chodzi? Jakie warunki trzeba spełnić, aby skorzystać z usługi ‘wynajem samochodów dostawczych’?

Wynajem busów dostawczych Warszawa – wymaganie względem kierowcy

Każda wypożyczalna pojazdów ma opracowany własny regulamin świadczenia usług. To w nim znajdziemy informacje na temat wymagań stawianych kierowcy przekazywanego busa. Zazwyczaj dotyczą one:

  • Wieku – przeważnie mowa o wieku w granicach 21-70 lat.
  • Stażu – najczęściej oczekuje się co najmniej rocznego stażu. Zdarzają się sytuacje, że wynajem samochodów dostawczych jest także możliwy dla osób bez stażu za kierownicą. W tej sytuacji wybór pojazdów będzie jednak nieznacznie ograniczony do starszych modeli oraz wymagane będzie zawarcie umowy dodatkowego ubezpieczenia (więcej o tym w dalszej części artykułu).
  • Uprawnień – kwestia uprawnień jest stosunkowo prosta. Jeśli masa całkowita pojazdu przeznaczonego na wynajem busów dostawczych nie przekracza 3 500 kilogramów, kierowca musi legitymować się prawem jazdy kategorii B. Od 2022 roku rozszerzono też możliwość stosowania tego dokumentu do pojazdów elektrycznych o masie do 4 250 kilogramów. Ważny w tym przypadku jest staż kierowcy wynoszący minimum dwa lata. Co z cięższymi pojazdami? Tu wymagane będzie prawo jazdy kategorii C.

Wynajem busów dostawczych Warszawa – podpisanie umowy i kaucja

Wynajem samochodów dostawczych musi zostać ‘przypieczętowany’ podpisaną umową. Zawiera ona między innymi takie informacje jak:

  • Określenie stron umowy.
  • Opis przedmiotu umowy.
  • Datę rozpoczęcia i zakończenia świadczonych usług.
  • Przeznaczenie wynajmowanego pojazdu, w tym kraje, do jakich się uda.
  • Wynagrodzenie płacone wypożyczalni wraz z terminem jego uiszczenia.
  • Adnotację o przekazaniu kompletu dokumentów.
  • Możliwość wypowiedzenia najmu lub odstąpienia od umowy.

Podpisanie umowy na wynajem busów dostawczych musi być poprzedzone okazaniem dwóch dokumentów tożsamości (dowód osobisty i prawo jazdy). Czasami firma wymaga także zapłaty depozytu lub kaucji za dokonanie transakcji.

Wynajem samochodów dostawczych Warszawa – co z ubezpieczeniem?

Wypożyczalnia pojazdów ma obowiązek objęcia ubezpieczeniem OC całej swojej floty. Czy to wystarczy, aby móc ze spokojem jeździć i parkować wynajęty bus? Niestety niekoniecznie. W przypadku kradzieży, spowodowania wypadku drogowego czy nawet wybicia szyby w pojeździe, wszelkie wydatki z tym związane będzie musiał ponieść wynajmujący. Z tego powodu warto rozważyć opcję zakupu dodatkowej polisy. Wypożyczalnie w ramach podpisywanej umowy oferują pakiety chroniące ich samochody. Dzięki nim mają pewność, że za defekty wynikłe z działania drugiej strony porozumienia, otrzymają odszkodowanie. Wykupienie tego ubezpieczenia nie jest zazwyczaj obowiązkowe (wyjątek stanowią kierowcy z minimalnym stażem), ale zalecane.

Wynajem samochodów dostawczych Warszawa – zwrot pojazdu

Wynajem busów dostawczych w Warszawie kończy się z dniem, na jaki została zawarta umowa. Oddając maszynę musimy zadbać, aby trafiła ona do rąk właściciela w stanie niepogorszonym. Każda rysa, uszkodzenie czy wgniecenie wymagać będzie wyjaśnienia i naprawy. Firma sprawdzi także poziom zatankowanego paliwa oraz ilość przejechanych kilometrów. Jeśli w umowie zawarliśmy dzienny limit pokonywanych tras, a później znacząco go przekroczyliśmy, trzeba liczyć się z dodatkowymi opłatami. Właściciel zweryfikuje także potencjalne mandaty nałożone na kierowcę w okresie wynajmu. Jeśli takie się trafią, zażąda ich natychmiastowej zapłaty.

Wynajem samochodów dostawczych Warszawa – gdzie szukać?

Wynajem busów dostawczych to jedno z dobrodziejstw cywilizacyjnych. Przydaje się w wielu sytuacjach i pozwala maksymalizować zyski z własnej działalności gospodarczej. Nie generuje też problemów, jeśli prowadzenie powierzymy doświadczonemu kierowcy. Gdzie szukać wiarygodnej i co najważniejsze taniej wypożyczalni w Warszawie? Szeroką ofertę busów i samochodów dostawczych ma firma Genomar. Znajdziemy tam pojazdy o różnej ładowności, wieku, marce i przebiegu. Dzięki temu łatwo dostosujemy umowę do naszych potrzeb. Po więcej informacji zapraszamy na stronę.

Pozostałe poradniki

Poradniki, którymi również możesz być zaintersowany…

Giełda pojazdów Warszawa

Genomar zaskoczy Cię korzystnymi, niedostępnymi w innych miejscach warunkami zakupu samochodów osobowych i innych pojazdów. Decydując się na współpracę z nami sięgasz nie tylko po komfort, ale też oszczędności!

Interesuje Cię zakup samochodu osobowego czy innego pojazdu na rodzinny wypad w góry? Przyjechałeś do Warszawy (stolicy Polski) i chciałbyś ją zwiedzić w luksusowych warunkach? A może potrzebujesz pojazdu w delegację dla pracowników?

Niezależnie od Twoich potrzeb, mamy dla Ciebie samochody osobowe, autokary, busy, a także samochody ciężarowe, które z pewnością spełnią Twoje wymagania. Na naszej internetowej giełdzie pojazdów znajdziesz samochody ekonomiczne, komfortowe i przedewszystkim bezpieczne, którymi z pewnością dojedziesz do celu.

Wyszukaj pojazd

Wyszukaj pojazd dopasowany do Twoich potrzeb. W naszej ofercie posiadamy komfortowe samochody osobowe, autokary, busy, a także samochody ciężarowe, które z pewnością dopasujemy do Twoich potrzeb. W naszej ofercie posiadamy tylko sprawdzone pojazdy renomowanych marek.

Kup pojazd

Wyślij do nas zapytanie za pomocą formularza umieszczonego na każdej stronie pojazdu. Nasz doradca skontaktuje się z Toba w ciągu 24/h i umówimy wizytę w dogodnym dla Ciebie miejscu i terminie byś mógł swobodnie ocenić stan techniczny kupowanego pojazdu i zrobić jazdę próbną (testową).

Finalizacja transakcji

Pewność i bezpieczeństwo transakcji zakupu pojazdu to dla nas priorytet. W naszej firmie nie znajdą Państwo pojazdów o wątpliwym pochodzeniu. Wszystkie sprzedawane pojazdy są weryfikowane przez naszych techników i dopuszczane do sprzedaży tylko po spełnieniu rygorystycznych parametrów jakościowych.

Kupuj tylko sprawdzone pojazdy w Warszawie

Interesuję Cię zakup samochodu, czy innego pojazdu na rodzinny wypad w góry? Genomar zaskoczy Cię korzystnymi i niedostępnymi w innych miejscach warunkami zakupu samochodów osobowych. Decydując się na współpracę z nami sięgasz nie tylko po komfort, ale też oszczędności! Nasze długoletnie doświadczenie, profesjonalizm i wykwalifikowana kadra pozwalają na świadczenie różnorodnych usług.

Giełda samochodów