Genomar – Kup auto Wypożycz auto Sprzedaj auto

KUP Pojazd

Kupuj sprawdzone i bezpieczne samochody

Wynajmij pojazd

Wynajmij pojazd dla swoich potrzeb

Sprzedaj Pojazd

Sprzedaj swój samochód w rozsądnej cenie

Dlaczego warto kupić ciągnik siodłowy?

Dlaczego warto kupić ciągnik siodłowy? Branża transportowa rozwija się szybko. Fundamentem dochodowego uczestnictwa w rynku jest posiadanie specjalistycznych pojazdów, które…
Strona główna » Dlaczego warto kupić ciągnik siodłowy?

Dlaczego warto kupić ciągnik siodłowy?

Branża transportowa rozwija się szybko. Fundamentem dochodowego uczestnictwa w rynku jest posiadanie specjalistycznych pojazdów, które umożliwiają przewożenie towarów na dalekich trasach. Są to zarówno samochody ciężarowe, jak i ciągniki siodłowe. Nazwa tych ostatnich wciąż dla wielu osób pozostaje niezrozumiała. W tym artykule przedstawimy definicje obu typów pojazdów oraz podamy główne zalety przeprowadzenia transakcji w skupie ciągników siodłowych.

Skup ciągników siodłowych Warszawa – samochód ciężarowy

Samochód ciężarowy to pojazd przeznaczony do przewożenia ładunków o dużych rozmiarach lub masie (przekraczającej nawet 12 ton).

Pojazdy tego typu są powszechnie stosowane w transporcie towarów na dalekie, często międzynarodowe dystanse. Są także z powodzeniem wykorzystywane w przemyśle budowlanym, gdzie służą do transportu materiałów budowlanych i maszyn. W zależności od potrzeb mogą być wyposażone w różnego rodzaju naczepy, takie jak chłodnie, plandeki lub kontenery. Warto pamiętać, że mimo przestrzeni pomiędzy kabiną kierowcy a skrzynią ładunkową, całość konstrukcji jest nierozłączna.

Skup ciągników siodłowych Warszawa – o tym warto pamiętać

Pojazdy nabywane w skupie ciągników siodłowych z pozoru mogą wydawać się podobne do samochodów ciężarowych. Istnieje jednak między nimi zasadnicza różnica, która ostatecznie decyduje o innym przeznaczeniu maszyn. Ciągnik siodłowy to mianowicie pojazd, którego głównym zadaniem jest ciągnięcie innych pojazdów, nieposiadających własnego napędu. Zazwyczaj są to naczepy. W przeciwieństwie do samochodów ciężarowych, elementy ciągników siodłowych nie są trwale połączone ze sobą. Siodło pozwala za to na zmianę pozycji kabiny w stosunku do naczepy.

Skup ciągników siodłowych mazowieckie – zalety

Maszyny nabywane w skupie ciągników siodłowych mają wiele zalet, które sprawiają, że są one popularnym wyborem w branży transportowej. Zaliczamy do nich:

 • Elastyczność – ciągniki siodłowe można dostosować do różnych rodzajów naczep, co pozwala na przewożenie plonów, urządzeń czy materiałów sypkich.
 • Oszczędność miejsca – tego rodzaju pojazdy zajmują mniej miejsca niż samochody ciężarowe, co jest szczególnie ważne w przypadku świadczenie usług transportowych w mieście.
 • Większa manewrowość – dzięki możliwości zmiany pozycji kabiny względem naczepy, ciągniki siodłowe są bardziej zwrotne.
 • Niższe koszty utrzymania – mniejsze spalanie paliwa i ograniczone obciążenie dla układu napędowego sprawiają, że maszyny nabywane w skupie ciągników siodłowych w Warszawie są tańsze w utrzymaniu.
 • Większa wygoda i bezpieczeństwo kierowcy – kabiny ciągników siodłowych są przestronne i często lepiej doposażone.
 • Ładowność – dzięki swojej konstrukcji omawiane pojazdy są w stanie przewieźć towary o znacznie większym obciążeniu. Ich ciężar rozłożony jest równomiernie na większą ilość osi.

Skup ciągników siodłowych mazowieckie – jakie marki warto brać pod uwagę?

Podobnie jak w przypadku samochodów osobowych, na rynku większych pojazdów panuje duża konkurencja. Chociaż różne modele ciągników siodłowych służą do wykonywania podobnych zadań, różnią się między sobą ceną, rodzajem silników i wyposażeniem kabiny. Poniżej prezentujemy wykaz marek, które w opinii użytkowników warto brać pod uwagę przy poszukiwaniach w skupie ciągników siodłowych w Warszawie.

 • DAF – holenderska marka specjalizuje się w produkcji ciągników siodłowych cechujących się obszernymi, elegancko wykończonymi kabinami, wygodnymi leżankami z grubymi materacami, komfortowym zawieszeniem oraz zautomatyzowaną skrzynią dostosowująca sposób zmiany przełożeń do sytuacji. W dobrym skupie ciągników siodłowych dostępnych będzie co najmniej kilka modeli DAF przeznaczonych do różnych zastosowań.
 • Mercedez-Benz – wywodzący się ze Stuttgartu producent stawia przede wszystkim na ekonomię jazdy. Uwaga projektantów skupiona jest na ilości spalanego paliwa, przy jednoczesnym dbaniu o wystarczającą ilość mocy do codziennego, ciężkiego użytkowania.
 • Volvo – szwedzka marka specjalizuje się w produkcji ciągników siodłowych o dużej mocy i wytrzymałości. Wśród kierowców przeważa opinia, że są to pojazdy z dobrze dobranych, zaawansowanych systemach bezpieczeństwa. Używane ciągniki Volvo starszych generacji to przede wszystkim inwestycja w wysoką jakość i niską awaryjność.
 • MAN – myśląc o transakcji w skupie ciągników siodłowych w Warszawie trudno nie rozważać produktów marki MAN. Są one tańsze od konkurencji, ale przy okazji nie jest to robione kosztem gorszych podzespołów. MANy chwali się za ich wygodne leżanki i dobre wyciszenie kabiny, co znacząco wpływa na komfort użytkowania.
 • Renault – poszukując pojazd o normie spalania EURO6 z pewnością natkniemy się na model T460. Ciągnik ten to ciekawa i tańsza alternatywa dla Volvo FH. W warstwie technicznej zwraca uwagę wiele podobieństw konstrukcyjnych, a przewoźnicy podkreślają także niskie spalanie na długich dystansach.
 • Iveco – choć w różnego rodzaju rankingach ciągniki Iveco znajdują się często na dalszych miejscach, użytkownicy zachwalają mocny silnik o solidnym ciągu, niskie zużycie paliwa, harmonijnie współpracującą z silnikiem skrzynię i sprężyste zawieszenie kabiny. To jeden z tych produktów, który stanowi nieoczywisty, a wielokrotnie optymalny wybór dla firm transportowych.

Skup ciągników siodłowych mazowieckie – gdzie kupić?

Jeśli szukają Państwo dobrego skupu ciągników siodłowych w Warszawie, warto zwrócić uwagę na firmę Genomar. W jej ofercie znajdują się pojazdy wszystkich kluczowych marek. Doradcy to pasjonaci z wieloletnim doświadczeniem. Będą w stanie pomóc w wyborze samochodu skrojonego pod nasze potrzeby. Skup ciągników siodłowych Genomar obsługuje klientów z terenu województwa mazowieckiego i pozostałej części kraju. W celu umówienia spotkania zapraszamy do kontaktu.

Pozostałe poradniki

Poradniki, którymi również możesz być zaintersowany…

Giełda pojazdów Warszawa

Genomar zaskoczy Cię korzystnymi, niedostępnymi w innych miejscach warunkami zakupu samochodów osobowych i innych pojazdów. Decydując się na współpracę z nami sięgasz nie tylko po komfort, ale też oszczędności!

Interesuje Cię zakup samochodu osobowego czy innego pojazdu na rodzinny wypad w góry? Przyjechałeś do Warszawy (stolicy Polski) i chciałbyś ją zwiedzić w luksusowych warunkach? A może potrzebujesz pojazdu w delegację dla pracowników?

Niezależnie od Twoich potrzeb, mamy dla Ciebie samochody osobowe, autokary, busy, a także samochody ciężarowe, które z pewnością spełnią Twoje wymagania. Na naszej internetowej giełdzie pojazdów znajdziesz samochody ekonomiczne, komfortowe i przedewszystkim bezpieczne, którymi z pewnością dojedziesz do celu.

Wyszukaj pojazd

Wyszukaj pojazd dopasowany do Twoich potrzeb. W naszej ofercie posiadamy komfortowe samochody osobowe, autokary, busy, a także samochody ciężarowe, które z pewnością dopasujemy do Twoich potrzeb. W naszej ofercie posiadamy tylko sprawdzone pojazdy renomowanych marek.

Kup pojazd

Wyślij do nas zapytanie za pomocą formularza umieszczonego na każdej stronie pojazdu. Nasz doradca skontaktuje się z Toba w ciągu 24/h i umówimy wizytę w dogodnym dla Ciebie miejscu i terminie byś mógł swobodnie ocenić stan techniczny kupowanego pojazdu i zrobić jazdę próbną (testową).

Finalizacja transakcji

Pewność i bezpieczeństwo transakcji zakupu pojazdu to dla nas priorytet. W naszej firmie nie znajdą Państwo pojazdów o wątpliwym pochodzeniu. Wszystkie sprzedawane pojazdy są weryfikowane przez naszych techników i dopuszczane do sprzedaży tylko po spełnieniu rygorystycznych parametrów jakościowych.

Kupuj tylko sprawdzone pojazdy w Warszawie

Interesuję Cię zakup samochodu, czy innego pojazdu na rodzinny wypad w góry? Genomar zaskoczy Cię korzystnymi i niedostępnymi w innych miejscach warunkami zakupu samochodów osobowych. Decydując się na współpracę z nami sięgasz nie tylko po komfort, ale też oszczędności! Nasze długoletnie doświadczenie, profesjonalizm i wykwalifikowana kadra pozwalają na świadczenie różnorodnych usług.

Giełda samochodów