Genomar – Kup auto Wypożycz auto Sprzedaj auto

KUP Pojazd

Kupuj sprawdzone i bezpieczne samochody

Wynajmij pojazd

Wynajmij pojazd dla swoich potrzeb

Sprzedaj Pojazd

Sprzedaj swój samochód w rozsądnej cenie

Jak radzić sobie ze zmęczeniem podczas jazdy?

Jak radzić sobie ze zmęczeniem podczas jazdy? Zmęczenie to jeden z najczęściej bagatelizowanych czynników przyczyniających się do powstawania wypadków drogowych…
Strona główna » Jak radzić sobie ze zmęczeniem podczas jazdy?

Jak radzić sobie ze zmęczeniem podczas jazdy?

Zmęczenie to jeden z najczęściej bagatelizowanych czynników przyczyniających się do powstawania wypadków drogowych z udziałem pojazdów nabywanych z salonu lub skupu aut z Warszawy czy innego miasta. Choć rzeczywisty udział zdarzeń wywołanych mikrosnem i zamroczeniem jest trudny do zmierzenia, szacuje się, że nawet 30% wypadków śmiertelnych i 15% wypadków, których skutkiem są poważne obrażenia uczestników, to efekt zmęczenia. Z tego artykułu dowiedzą się Państwo, jak skutecznie radzić sobie w takich sytuacjach.

Postój

Prowadząc pojazd nabyty w skupie aut w Warszawie lub innym miejscu, może nas dopaść zmęczenie. Im dłuższa trasa, typ prawdopodobieństwo zaistnienia takiego scenariusza większe. Nie oznacza to jednak, że nawet przy kilkukilometrowej przejażdżce i nieprzespanej nocy, możemy czuć się w pełni bezpieczni. Specyficzne osłabienie i zamykające się powieki to znak, że najwyższy czas odpocząć. Zalecany jest w tej sytuacji postój i krótka drzemka. Nawet kilkanaście minut spędzonych w świecie marzeń sennych pozwala zregenerować organizm i kontynuować drogę.

Zwilżenie twarzy

Sympatycy amerykańskich komedii z pewnością kojarzą kadry, w których śpiący bohater jest oblewany wiadrem wody. Ta czynność ma za zadanie ocucić go, a jednocześnie dać rozrywkę otoczeniu. W rzeczywistości nie są potrzebne aż tak drastyczne kroki, by zapewnić kierowcy świeżość. Zwykłe przemycie twarzy zimną wodą wystarczy. Poprawa krążenia skutecznie odstrasza zmęczenie i pozwala na dalsze prowadzenie samochodu nabytego w skupie aut w Warszawie.

Ruch

Jedno z polskich przysłowi mówi „Ruch to zdrowie, a jak jest zdrowie to i szczęśliwe życie”. Jest w nim wiele prawdy. Aktywność fizyczna pobudza organizm, wprawia go w tryb pracy na zwiększonych obrotach. Do rozbudzenia się za kierownicą nie ma potrzeby wykonywania stu pompek czy biegania kilku kilometrów. Krótki spacer, podczas którego dotlenimy komórki organizmu wystarczy. To jedna z najprostszych metod na walkę ze zmęczeniem podczas jazdy.

Koncentracja

Użytkownicy gier komputerowych mogą nie spać nawet 48 godzin i dalej są w stanie funkcjonować. Dlaczego tak się dzieje?

Bo przechodzenie kolejnych poziomów jest dla nich interesujące. Czas inaczej płynie, gdy koncentrujemy się na czymś fascynującym i nowym. Za kierownicą grać co prawda nie można, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby rozwijać inne hobby. W katalogu dostępnych i bezpiecznych opcji znajduje się na przykład słuchanie ciekawych audycji radiowych, kursów czy audiobooków. Szczególnie ta ostatnia grupa zyskuje coraz większa popularność, a to głównie dzięki opracowaniu plików dźwiękowych dla popularnych kryminałów, książek fantastycznych czy komediowych.

Telefon

Artykuł 45 ustęp 2 punkt 1 Kodeksu drogowego mówi, że kierującemu podczas jazdy nie wolno używać telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Dopuszczane jest jednak wykorzystanie zestawu głośnomówiącego. W ten sposób podczas jazdy można zadzwonić do żony, dzieci czy znajomych. Prowadzenie rozmów ożywia mózg, a tym samym odsuwa zmęczenie na dalszy plan. Jazda samochodem nabytym w skupie aut w Warszawie będzie bezpieczna, jeśli na wyposażeniu będziemy mieć zestaw głośnomówiący.

Temperatura wnętrza

Liczba pojazdów nabywanych w skupie aut w Warszawie posiadających na wyposażeniu klimatyzację automatyczną stale rośnie. Dzięki temu kierowcy nie mają problemu z ustawieniem dokładnej wartości temperatury w kabinie.

Problem w tym, że wielu z nich nie wie, jaka temperatura jest optymalna do bezpiecznej jazdy. Zgodnie z badaniami instytucji międzynarodowych, największy komfort uzyskujemy przy temperaturze 20-22 stopni Celsjusza. Ustawienie wyższego poziomu może wzmagać senność. Z kolei obniżenie temperatury wewnątrz pojazdy, zwiększa poziom koncentracji. Ta ostatnia czynność jest zalecana przy dużym zmęczeniu organizmu.

Podjadanie

Ten wpis zaczniemy ponownie od zacytowania ustawy o ruchu drogowym. W artykule 63 ustęp 5 znajdujemy bowiem informację, że kierującemu pojazdem silnikowym, który przewozi osobę, zabrania się palenia tytoniu lub spożywania pokarmów w czasie jazdy. Przepis ten odnosi się zatem głównie do konkretnych grup kierowców, czyli: taksówkarzy, prowadzących autobusy międzymiastowe czy autokary podmiejskie. Wszyscy inni użytkownicy samochodów nabywanych w skupie aut w Warszawie mogą jeść podczas prowadzenia. Dla celów walki ze zmęczeniem szczególnie zalecane są substancje ożywcze takie jak miętowe cukierki czy kawałek gorzkiej czekolady. Ta ostatnia ma dużo magnezu, który pomaga w dostarczeniu energii do mózgu. Wielu kierowców nie wyobraża sobie też normalnego funkcjonowania, bez kubka kawy.

Pozostałe poradniki

Poradniki, którymi również możesz być zaintersowany…

Giełda pojazdów Warszawa

Genomar zaskoczy Cię korzystnymi, niedostępnymi w innych miejscach warunkami zakupu samochodów osobowych i innych pojazdów. Decydując się na współpracę z nami sięgasz nie tylko po komfort, ale też oszczędności!

Interesuje Cię zakup samochodu osobowego czy innego pojazdu na rodzinny wypad w góry? Przyjechałeś do Warszawy (stolicy Polski) i chciałbyś ją zwiedzić w luksusowych warunkach? A może potrzebujesz pojazdu w delegację dla pracowników?

Niezależnie od Twoich potrzeb, mamy dla Ciebie samochody osobowe, autokary, busy, a także samochody ciężarowe, które z pewnością spełnią Twoje wymagania. Na naszej internetowej giełdzie pojazdów znajdziesz samochody ekonomiczne, komfortowe i przedewszystkim bezpieczne, którymi z pewnością dojedziesz do celu.

Wyszukaj pojazd

Wyszukaj pojazd dopasowany do Twoich potrzeb. W naszej ofercie posiadamy komfortowe samochody osobowe, autokary, busy, a także samochody ciężarowe, które z pewnością dopasujemy do Twoich potrzeb. W naszej ofercie posiadamy tylko sprawdzone pojazdy renomowanych marek.

Kup pojazd

Wyślij do nas zapytanie za pomocą formularza umieszczonego na każdej stronie pojazdu. Nasz doradca skontaktuje się z Toba w ciągu 24/h i umówimy wizytę w dogodnym dla Ciebie miejscu i terminie byś mógł swobodnie ocenić stan techniczny kupowanego pojazdu i zrobić jazdę próbną (testową).

Finalizacja transakcji

Pewność i bezpieczeństwo transakcji zakupu pojazdu to dla nas priorytet. W naszej firmie nie znajdą Państwo pojazdów o wątpliwym pochodzeniu. Wszystkie sprzedawane pojazdy są weryfikowane przez naszych techników i dopuszczane do sprzedaży tylko po spełnieniu rygorystycznych parametrów jakościowych.

Kupuj tylko sprawdzone pojazdy w Warszawie

Interesuję Cię zakup samochodu, czy innego pojazdu na rodzinny wypad w góry? Genomar zaskoczy Cię korzystnymi i niedostępnymi w innych miejscach warunkami zakupu samochodów osobowych. Decydując się na współpracę z nami sięgasz nie tylko po komfort, ale też oszczędności! Nasze długoletnie doświadczenie, profesjonalizm i wykwalifikowana kadra pozwalają na świadczenie różnorodnych usług.

Giełda samochodów